Актуальні питання засідання Ради ОРЕ 25.11.2015

Актуальні питання засідання Ради ОРЕ 25.11.2015

Актуальні питання засідання Ради ОРЕ 25.11.2015

25 листопада 2015 року відбулося чергове засідання Ради ОРЕ, на якому були присутні представники Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї (ВЕА). Хочемо з вами поділитися важливою інформацією з наступних питань, які розглядались на засіданні:

  • Про стан розрахунків на ринку електричної енергії за жовтень та 10 міс. 2015 р.;
  • Про кредитування виробників електричної енергії Ощадбанком;
  • Про судові позви Ощадбанку до ДП «Енергоринок»;
  • Про пропозиції ВЕА щодо перегляду умов контакту на імпорт електроенергії з РФ.

По суті окреслених питань:

  1. Стан розрахунків між учасниками оптового ринку електричної енергії продовжує погіршуватись. Рівень поточної оплати обленерго за жовтень склав 90,6%, їх поточна заборгованість за цей період зросла на – 1,1 млрд грн. Загальна заборгованість постачальників електроенергії (станом на 01.11.15) перед ОРЕ склала – 28 млрд. грн. Однією з основних причин зростання заборгованості – є неповні розрахунки теплокомуненерго, водоканалів, вугільних підприємств. Також не вирішено питання покриття з держбюджету пільг, субсидій та різниці в тарифах. Сьогодні вже можна стверджувати, що ринок електричної енергії не може функціонувати без кредитних ресурсів.
  2. Було поінформовано, що Ощадбанк, який є одночасно і банкіром ОРЕ вже двічі не приймав участі в тендері, який був організований для додаткового залучення коштів в розмірі 500 млн.грн., які вкрай необхідні для виробників електроенергії. Представник Ощадбанку поінформував, що це було усвідомлене рішення банку. В чому реальна причина цього рішення – достеменно не відомо.
  3. ДП «Енергоринок» поінформував, що Ощадбанк звернувся до судових інстанцій з позовом до підприємства про стягнення коштів, які банк видав групі компаній «Солар» в минулі роки на будівництво сонячних електростанцій в Криму. Поки невідомими залишаються причини, деталі та обставини, але одразу виникають наступні запитання: чому державний банк з цим позовом звернувся до державного підприємства, а не в міжнародні судові інстанції. Треба усвідомити, що ці кошти будуть стягнуті зі споживачів на території України.
  4. Всеукраїнська Енергетична Асамблея направила до ради ОРЕ пропозиції щодо контакту на імпорт електричної енергії з РФ у разі, якщо буде прийняте рішення про доцільність його укладання на наступний рік. Ці пропозиції розроблені на підставі досвіду імпортування електричної енергії в 2015 році та виявленими суттєвими недоліками. З повним текстом пропозицій ВЕА можете ознайомитися у наступному файлі ВЕА.Рада ОРЕ_пропозиції до імпорту_231115

Якщо у вас є аргументи щодо доцільності (недоцільності) укладання контакту на імпорт електроенергії РФ, просимо надсилати свої пропозиції на нашу електронну адресу.