Критична ситуація на ринку електричної енергії України зумовлена низкою регуляторних обмежень

Критична ситуація на ринку електричної енергії України зумовлена низкою регуляторних обмежень

Критична ситуація на ринку електричної енергії України зумовлена низкою регуляторних обмежень

Всеукраїнська Енергетична Асамблея підтримує занепокоєння, що висловило ПАТ «Донбасенерго» у зв’язку з критичною ситуацією на ринку електричної енергії України, викликаною низкою регуляторних обмежень.

Ці обмеження спричинили викривлення ринку електроенергії та поставили на межу збитковості підприємства теплової генерації, яка традиційно пов’язана не лише з енергетичною галуззю, а й з вуглевидобувною.

Сьогодні ситуація виглядає таким чином, що теплову генерацію четвертий місяць поспіль намагаються знищити, не дочекавшись поступового та прогнозованого завершення її історичної місії та контрольованого виводу з експлуатації.

Ми приєднуємось до вимог ПАТ «Донбасенерго» на адресу регулюючих органів невідкладно вжити дієвих заходів з метою стабілізації ринку електричної енергії.

Ми також закликаємо при прийнятті антикризових заходів врахувати аргументи, що:

  • рішення, чим повноцінно замінити теплову генерації ще не знайдено;
  • сьогодні теплова генерація є одним із гарантів надійності Об’єднаної енергосистеми України;
  • теплова генерація є ключом до об’єднання з ENTSO-E;
  • на плечах теплової генерації виросла і змужніла атомна, а тепер набирає сили «зелена» генерація і їй допомога ще потрібна;
  • передчасне та непрогнозоване знищення теплової генерації швидкими темпами потягне за собою соціально-економічні та політичні наслідки, оскільки наразі в ній, разом з вуглевидобувною та машинобудівною галузями, зайняті сотні тисяч працівників.

І наостанок, ще один аргумент нагадування, щоб не пропустити «точку неповернення».

Схожий кейс з непрогнозованими негативними наслідками в пасиві державного управління в енергетиці вже є. Ми всі його спостерігаємо, – невпинна щорічна руйнація державної вугільної галузі країни починаючи з 2015 року і до нині, вже майже без будь-якого шансу змінити на краще.