Україна має шанс стати надійним постачальником водню до ЄС, зокрема, до Німеччини

Україна має шанс стати надійним постачальником водню до ЄС, зокрема, до Німеччини

Україна має шанс стати надійним постачальником водню до ЄС, зокрема, до Німеччини

17 липня 2020 року між Україною і Німеччиною відбулись консультації про взаємодію з питань водневої енергетики, в результаті яких сторони домовилися про проведення дослідження щодо можливості використання газотранспортної системи України для транспортування водню до країн Європи.

Раніше, 8 липня ц. р. Європейський Союз прийняв стратегію впровадження відновлюваного водню, яка передбачає доповнення інтегрованої енергетичної системи масовим промисловим виробництвом відновлюваного водню. Згідно з документом, з 2020 по 2024 роки в ЄС передбачається встановлення водневих електролізерів як мінімум на 6 ГВт і виробництво до 1 млн тонн відновлюваного водню. З 2025 по 2030 роки водень повинен стати невід’ємною частиною інтегрованої енергосистеми, в якій потужності по електролізу відновлюваного водню складуть мінімум 40 ГВт.

У новій водневої стратегії ЄС також вказується, що Україна – пріоритетний партнер Європейського Союзу в реалізації Європейської водневої стратегії і постачання новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок. Передбачається, що Німеччина буде одним з найбільших ринків споживання водневої енергетики, і Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.

За результатами українсько-німецьких консультацій сторони домовилися, що співпраця з Німеччиною продовжиться у вигляді розробки дорожньої карти розвитку енергетичного партнерства, будуть проведені відповідні дослідження.

Всеукраїнська Енергетична Асамблея вважає важливим таке партнерство двох країн, оскільки воно відповідає вимогам часу, є перспективним і для енергетичної безпеки України, і для енергетичної безпеки Європи в цілому. Для України це означає інвестиції в новітні технології, збереження та розвиток вітчизняної газотранспортної системи, а також прибуток від торгівлі воднем.

Крім того, розвиток водневої енергетики може стати якраз тим перспективним напрямком співробітництва України з ЄС в контексті Європейської зеленої угоди. А це означатиме фактично нову хвилю енергетичного розвитку України, як частини енергетичного простору ЄС. Саме тому транспортування водню до Європи, а також розвиток водневих технологій є не тільки економічно важливим для української економіки та бізнесу, а й корисним для вітчизняної енергетики.