Історія ОЗМ 2020/2021 в нотатках ВЕА на Facebook

Історія ОЗМ 2020/2021 в нотатках ВЕА на Facebook

Історія ОЗМ 2020/2021 в нотатках ВЕА на Facebook

ОЗМ 2020/21 закінчується, підготовка до ОЗМ 2021/22 вже розпочалася.

Час пішов.

Щоб дослідити причини та не повторювати помилки, щоб знати енергетичну історію, а не переписувати її потім в залежності від політичних уподобань,  пропонуємо вашій увазі своєрідний щоденник «Історія ОЗМ 2020/2021 в нотатках ВЕА на Facebook».

Ми щоденно моніторили процес накопичення запасів вугілля на складах ТЕС у формі відкритих даних, опублікованих на сайті профільного Міністерства, куди генеруючі компанії щоденно передавали скільки прийшло вугілля, скільки спалили,  скільки є на складах у порівнянні з завданням – там все є.

Важко сказати, чого ще не вистачало для державних інституцій, щоб зрозуміти негативні тенденції ще на початку листопада і в спокійному режимі скоригувати.

Ми щомісячно та щоденно моніторили ціни на оптовому ринку електроенергії і висловлювали свою окрему позицію, що в правилах закладені вади, які можуть призвести до наслідків.

Ми регулярно моніторили стан енергоблоків в ОЕС, стан оплати, борги та збитки і пропонували дослідити причини цих негараздів. І натякали на них, якщо не були повністю впевнені, або було недостатньо інформації.

І наостанок, ми вирішили, ще раз ознайомити читачів із зібранням наших спостережень та думок в одному місті, назвавши їх історією ОЗМ. Такою ми її побачили.

Сподіваємося, що прочитати все разом, в одному місці буде і цікаво, і корисно.

Щоденник допоможе пригадати всі етапи ОЗМ та розпізнати і відфільтрувати медіа-шум.

Енергетична історія України продовжується!

Переглянути щоденник