Огляд енергетичної галузі станом на 26.02.2021

Огляд енергетичної галузі станом на 26.02.2021

Огляд енергетичної галузі станом на 26.02.2021

Останній робочий день зими. Час висловити попередні висновки

 1. Енергетична безпека країни порушена бо:
  • Вітчизняна державна вугільна галузь – зруйнована, підтверджено. Не змогла забезпечити вугіллям єдину державну генеруючу компанію.
  • Теплова генерація штучно доведена до стану неспроможності неадекватними ринковим правилами та адміністративним втручанням.
  • Державна компанія  НАЕК «Енергоатом» стала збитковим «донором низьких цін» не тільки для населення, але й для великої металургійної промисловості. Натомість технічний стан обладнання АЕС викликає все більше питань.
  • Державна базова компанія Укрінтеренерго – постачальник останньої надії  стала майже банкрутом і безнадійно заборгувала близько 2 млрд грн іншій державній компанії – НЕК «Укренерго».
  • Державна системоутворююча державна компанія НЕК «Укренерго» вперше в своїй багаторічній історії стала збитковою з боргами більше 40 млрд грн.
  • Державна компанія «Гарантований покупець» вже нікому і нічого не може гарантувати.
  • Державні зобов’язання перед «зеленою генерацією» невиконані. Розпочалися судові процеси.
 2. Натомість жодного державного антикризового заходу за останні чотири місяці не запроваджено, а Україна  надійно «сіла» на голку важкої залежності від імпорту електроенергії з РФ у т.ч. з політичним підтекстом.
 3. Все інше – слова. А обіцянка ввести мито на імпорт електроенергії та вугілля з РФ тільки посилять цю залежність.  
 4. Ситуативне призначення винними теплової генерації та «зелених» – це буде грубою системною помилкою. Або, на ваш вибір, – усвідомленою стратегією.

Це, якщо стисло, що відбулось. Тепер залишилося зрозуміти – чому?

Читати повністю: Огляд енергетичної галузі станом на 26.02.2021

Архів оглядів