Чому Україна хоче приєднатися до європейського енергоринку?

Чому Україна хоче приєднатися до європейського енергоринку?

Чому Україна хоче приєднатися до європейського енергоринку?

Дев’ятий випуск «Простою, але не спрощеною, мовою про реформи на ринку електричної енергії».

Слово «хоче» у назві насправді означає не лише бажання приєднатися до європейської енергосистеми, а вже прийняте рішення.

Енергетична стратегія України, підписані угоди, узгоджені заходи та графіки НЕК «Укренерго» з європейськими партнерами за останні два роки – все свідчило, що зворотного шляху вже немає.

Проте останнім часом тема приєднання до ENTSO-E чомусь поступово зникла з українських медіарадарів. Натомість з’явилися тези «переваг» імпорту зі східного напрямку, та плани на постачання енергії з білоруської АЕС… А це процеси, які за своєю суттю є несумісними з процедурами технічного об’єднання енергосистем України та Європи!

Чи може це означати зміну курсу країни, чи є ситуативним відображення стану, який пов’язаний з проблемами імплементації нової моделі ринку електричної енергії, а курс на Європу є непорушним? Ми маємо знати достеменно. І не потім, а сьогодні.

При такій невизначеності закріплення європейського вибору в змінах до закону про ринок електричної енергії, які наразі готуються до другого читання, стає не тільки доречним, а й обов’язковим.

Плей-лист проєкту