Ініціативи президента України Володимира Зеленського з розвитку вугільної галузі країни є запізнілими, але правильними.
Україні потрібно максимально завантажити теплові електростанції своїм вугіллям і припинити імпорт електроенергії з РФ та Білорусі. Про це виданню "ГОРДОН" сказав голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков, коментуючи ініціативи президента України Володимира Зеленського з розвитку вугільної галузі країни.
"Реформуванням вугільної галузі Україна займається всі роки своєї незалежності. Випробувані різні методи, різні організаційні структури. Але найефективнішою була приватизація. На приватизованих шахтах порядок, люди отримують зарплату. Інше питання, що потрібно створювати привабливі умови для тих, кого приватизація шахт може зацікавити. Можливо, давати їм якісь пільги. Але водночас обов'язково ставити жорстку умову, що підприємство має стати рентабельним і зберегтися. Іншого шляху я не бачу. Ініціативи президента щодо розвитку вугільної галузі запізнілі, але правильні", – зазначив Плачков.
За його словами ситуація в українській енергетиці потребує професійного аналізу.
"Ще один важливий момент – це ринок збуту. А отже, треба по максимуму завантажити наші теплові електростанції вугіллям вітчизняного виробництва. Вони ще потрібні. І, звичайно, для цього необхідно припинити імпорт електроенергії з РФ і Білорусі. Жодні причини не можуть бути виправданням. Якщо ми порахуємо, скільки грошей із бюджету пішло на дотації нашої вугільної галузі за всі роки незалежності – їх вистачило б, щоб збудувати цілі населені пункти для шахтарів, купити їм техніку, створити підприємства і забезпечити їх роботою. Інша справа, що це довгострокові проєкти. І у нас поки на них грошей немає. А взагалі ситуація в українській енергетиці потребує професійного аналізу. Скільки нам потрібно вугілля? Подивитися дані по шахтах. Це важка робота, але подужати її цілком реально", – підкреслив Плачков.
25 лютого президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі доручив провести аудит усіх вугільних підприємств у країні. На його думку, головною стратегічною проблемою галузі є 15-річне реформування, яке призвело до багатомільярдних збитків.
Також глава держави запропонував компанії ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова приватизувати неприбуткові шахти і заявив про необхідність обмеження імпорту вугілля та електроенергії у країну.
За темою:
Президент доручив Мінекоенерго обмежити імпорт вугілля та електроенергії |
РНБО вимагає вирішити проблему імпорту електроенергії з Росії та Білорусі |