У «Суб’єктивних підсумках» на каналі «News One» з Євгеном Червоненком
Основні тези
- Необ'єктивне визначення вартості енергоресурсів в Україні призводить до великих диспропорцій в ціні електроенергії на оптовому ринку.
- З визначенням тарифів на поновлювані джерела енергії у нас в країні вийшло так, як кажуть Одесі: «Лопни, але тримай фасон». Україна, щоб тримати імідж країни, яка розвиває цей вид генерації, встановила тарифи, наприклад, на сонячну енергію в розмірі 7792,18 грн за МВт·г, коли електроенергія з АЕС коштує 482,49 грн за МВт·г.
- До прийняття Закону про ринок електричної енергії в цьому році, два роки тому було ухвалено Закон про засади функціонування ринку електричної енергії, але він абсолютно не виконувався. Щоб новий Закон запрацював, має бути прийнято близько 70 підзаконних актів. У 2 кварталі 2017 року вже потрібно було прийняти 4 документа, але нині навіть не створена група з їх розробки. Думаю, що новий Закон чекає на долю попереднього. На мій превеликий жаль…
- НКРЕКП, яка регулює систему взаємовідносин із споживачем, а також визначає економічну політику на ринку природних монополій, сьогодні працює не в повному складі через відсутність номінаційної комісії. З 7 членів НКРЕКП за новим Законом про національні регулятори звільнено 3 члени, але не призначено жодного. Раптом хтось захворіє з 4 – не буде кворуму. Це відбувається через те, що багато центрів прийняття рішень в енергетиці, але немає центру відповідальності.
- Укренерго - компанія, яка займається диспетчеризацією всієї енергосистеми. Два дні робота компанії паралізована правоохоронними органами. Ми граємося в політику із стратегічним підприємством, яке є хребетоутворюючим в галузі. Раніше воно називалося Національний диспетчерський центр. Це основа основ в енергетиці, артерія всієї електроенергії в країні. Я глибоко переконаний, потрібно перезавантажувати законодавчу гілку влади…