Звідки в наших лампочках світло?

Сьомий випуск «Простою, але не спрощеною, мовою про реформи на ринку електричної енергії».

У випуску представлена структура виробництва електроенергії, що трималася до 2019 року та була відносно збалансована з попитом споживачів.  

Проблеми з підтриманням критеріїв надійності об’єднаної енергосистеми, зокрема, щодо резервування потужності тепловими електростанціями, час від часу виникали, але вони були пов’язані, в основному, з дефіцитом вугілля антрацитових марок.

З 1 листопада цього року все змінилося. Імпорт електроенергії потужністю до 1200 МВт на шаленій швидкості увірвався на простір вітчизняного ринку електричної енергії з ознаками порушення встановлених правил безпеки. Структура виробництва у порівнянні з представленою у цьому випуску змінилася.  

Найбільші зміни торкнулися теплової генерації, частка якої у листопаді поточного року впала з 30% до 22%, а в нічний період мінімум добового графіку навантажень опускається ще нижче - до 18-19%.

Вимушені зміни в режимі роботи торкнулися майже всіх інших потужних виробників –атомних, гідро, гідроакумулюючих та «зелених».

Енергосистема вступила в режим ручних диспетчерських обмежень в секторі виробництва. Отже переглядаємо та намагаємось усвідомити, що відбулося з урахуванням всіх обставин.

Далі буде.

 

ПЛЕЙ-ЛИСТ ПРОЄКТУ

 

Може зацікавити

Як Україна планує добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС з залученням «болгарського» обладнання російського походження