Останнім часом нас часто питають: що відбувається на ринку електричної енергії та в ОЕС України?
Саме тому, щоб відповісти на це непросте питання, Всеукраїнська Енергетична Асамблея після річної перерви відновила періодичну аналітичну публікацію, з короткими оцінками, що саме відбувається за окремими ключовими показниками енергетичної безпеки.
А що ж відбувається на сьогодні?
- Що вже повіяло небезпекою.
- Що жодних, адекватних рішень щоб виправити ситуацію на ринку електроенергії та навіть якихось спроб нівелювати загрози в ОЕС України ні на регуляторному ні на державному рівні не приймаються. Все йде, як йде.
- Що експорт наблизився до нуля, а імпорт з Білорусі навпаки - зріс до 500 МВт. (Слайди 5 – 6). А тим часом, НЕК Укренерго надалі очікує дефіцит електроенергії до 1300 МВт, які з боку Білорусі не можуть бути поставлені за існуючими обмеженнями.
- Що на лютий 2021 року зарезервовано 1300 МВт міждержавного перетину з боку РФ, а 150 МВт вже розподіллено.
Перераховані фактори разом зі штучно згенерованими збитками на ринку електроенергії (Слайд 8) настирливо пропонують невтішний висновок відносно оцінки поточного стану:
- Що українська енергосистема вже майже підготовлена до східних дружніх обійм.
- Що медіа риторика про інтеграцію в ENTSO-E на тлі останніх подій поступово слабне та/або знівельована.
І, наостанок, пропонуємо ознайомтеся з ще одним днем в енергетиці.
Попри зниження обсягу споживання, зростання обсягів імпорту електроенергії з Білорусі, переведення вугільних блоків на спалювання газу, запаси вугілля на складах не відновлюються та залишаються на найнижчому та найнебезпечнішому рівні за всю історію незалежної України (Слайди 4 та 7) .
Читати повністю: Огляд енергетичної галузі станом на 28.01.2021