Cьогодні головна проблема атомної генерації – НКРЕКП

НАЕК «Енергоатом»Саме таку тезу озвучив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський під час спільного засідання роботодавця та профспілкового комітету Енергоатома, що відбулось за участі керівників та очільників профкомів відокремлених підрозділів Компанії. Оскільки головною причиною реалізації не у повному обсязі взаємних зобов'язань Колективного договору НАЕК «Енергоатом» у першому півріччі 2018 року стала критична ситуація, що склалась із недофінансуванням державної атомної генерації, саме цій темі були присвячені основні виступи доповідачів. 

Підбиваючи підсумки І півріччя ц.р. президент Енергоатома відзначив значні здобутки Компанії у 2018 році, серед яких головними стали початок та активна фаза будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС і роботи з модифікації на трьох АЕС України – Хмельницький, Рівненській та Южно-Український АЕС під використання технологій Holtec, а також продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС на 20 років. Компанія вирішила та врегулювала всі питання, що пов’язані із диверсифікацією джерел постачання свіжого ядерного палива, завершила дослідно-промислову експлуатацію УТЦ «Корпус Г» на Запорізький АЕС, введено в експлуатацію комплекси переробки РАВ на РАЕС, до кінця року очікується на ЗАЕС. «Я можу впевнено говорити про те, що Україна на 100% забезпечена ядерним паливом, а Енергоатом готовий до будь-якого форс-мажору. Енергоатом зберігає достатньо серйозний ресурс міцності та конкурентоздатності, але тарифний дисбаланс зводить всі подальші перспективи я розвитку нанівець», - наголосив Юрій Недашковський.

 

Читати далі

 

Може зацікавити

Як Україна планує добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС з залученням «болгарського» обладнання російського походження
Юрій Саква про ринок електроенергії