Завершився черговий етап підготовки синхронізації України з європейською енергосистемою ENTSO-E

НЕК «Укренерго»Фахівці НЕК «Укренерго» та НАЕК «Енергоатом» за участю міжнародних консультантів 12 жовтня завершили випробування систем збудження на енергоблоках атомних електростанцій.

Результати цих тестувань є останніми даними, що необхідні для виконання низки пунктів Каталогу заходів Угоди про умови майбутньої синхронізації ОЕС України з європейською континентальною мережею ENTSO-Е (далі – Угода). Зокрема, вони будуть використані для побудови спільної математичної моделі синхронної роботи української та європейської енергосистем. Успішність такого моделювання є однією з ключових передумов для тестування ОЕС України в ізольованому від енергосистем Росії та Білорусі режимі.

Випробування на енергоблоках №1 та №3 Южно-Української АЕС, що відбулись 9 та 12 жовтня відповідно, стали завершальними у низці запланованих у цьому році тестів. У серпні аналогічні випробування відбулися на енергоблоках №2 Рівненській АЕС та №1 Запорізькій АЕС. У січні-квітні минулого року необхідні випробування систем збудження генераторів та систем регулювання частоти та потужності пройшли на 11 енергоблоках 8 українських ТЕС, ТЕЦ та ГЕС. Отримані дані були визнані ENTSO-E задовільними та використовуються Консорціумом для подальшого моделювання.

«Випробування та подальше моделювання відбуваються за підтримки USAID і USEA, що допомогли Укренерго залучити міжнародних консультантів, які вже мають необхідний досвід синхронізації енергосистем інших країн з ENTSO-E. Ми вже виконали левову частку технічних заходів, які були нашим «домашнім завданням» з підготовки енергосистеми України до проходження ізольованого режиму та подальшої синхронізації. Зокрема, в минулому році проведені всі необхідні тести систем збудження та регулювання частоти та потужності енергоблоків теплових електростанцій та електроцентралей, гідроелектростанцій. В цьому році аналогічні випробування були проведені на енергоблоках АЕС. Для подальшої синхронізації також дуже важливо, щоб всі учасники енергетичної галузі своєчасно виконували «домашні завдання» щодо виконання Каталогу заходів», – заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Керівник Компанії також підкреслив, що ще однією ключовою умовою для інтеграції української енергосистеми до європейської мережі є сертифікація Укренерго як незалежного системного оператора за моделлю ISO (Independent System Operator). Для того, щоб така сертифікація відбулася, Верховна Рада має прийняти необхідні зміни до Закону «Про ринок електричної енергії».

НЕК «Укренерго»

Може зацікавити

Як Україна планує добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС з залученням «болгарського» обладнання російського походження
Юрій Саква про ринок електроенергії