Енергетичне маркування енергоспоживчих продуктів буде адаптовано до нових правил ЄС

Енергетичне маркуванняМіністерство енергетики України запрошує до публічного обговорення Технічного регламенту, яким планується встановити основні вимоги щодо енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів в Україні відповідно до оновленого законодавства ЄС.

Енергоспоживчі продукти складають значну частку у загальному обсязі споживання енергії кінцевими споживачами. Можливості для скорочення споживання енергії є значними. Тому енергоспоживчі продукти повинні підпадати під вимоги енергетичного маркування.

Для того, щоб енергетичні етикетки стали для постачальників стимулами для подальшого підвищення енергоефективності цих приладів і прискорити трансформацію ринку із запровадженням енергоощадних технологій, в Європейському Союзі прийнято Регламент Європейського Парламенту і Ради Європейського Союзу (ЄС) № 2017/1369 від 4 липня 2017 року про встановлення рамок для енергетичного маркування та скасування Директиви 2010/30/ЄС.

Беручи до уваги той факт, що європейські товари, які представлені на нашому ринку, мають енергетичне маркування, мають конкурентні переваги, оскільки споживач має повну інформацію про продукт.

Запровадження енергетичної етикетки впливатиме на зацікавлені сторони взаємопов'язаними способами:

  1. Це заохочує виробників підвищити енергоефективність та функціональність своїх товарів і саме енергетична етикетка створює чіткі цілі, які мають бути спрямовані на покращення енергоефективності та функціональних показників.
  2. Закликає розповсюджувачів пропонувати у точках продажу більш енергоефективні моделі товарів.

Запровадження системи енергетичного маркування енергоефективних продуктів, яка відповідатиме вимогам оновленого європейського законодавства у цій сфері, дозволить:

  • забезпечити ефективне використання енергоспоживчих продуктів;
  • контролювати та не допустити на споживчий ринок України неефективні енергоспоживчі продукти;
  • можливість надання продукції на ринок ЄС.

Зокрема, регламент передбачає маркування енергоспоживчих продуктів і надання стандартної інформації про їх енергоефективність, споживання енергії та інших ресурсів під час використання та іншої додаткової інформації щодо енергоспоживчих продуктів.

Завдяки енергомаркуванню споживачі зможуть:

  • отримувати інформацію про технічні характеристики енергоспоживчих продуктів,
  • обирати більш енергоефективні товари,
  • зменшити споживання енергії.
  • використовувати енергоефективне та екологічне обладнання протягом тривалого строку експлуатації.

Проєкт Технічного регламенту енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються в письмовому вигляді та на електронну пошту протягом місяця, до 22 травня 2021 року,  за адресою:

Міністерство енергетики України, вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Може зацікавити

Порядок розподілу електроенергії для споживачів