Нафтогазодобувну галузь можуть поставити на паузу через бюрократію

Нафтогазодобувну галузь можуть поставити на паузу через бюрократію

Через проблеми з перереєстрацією спецдозволу АТ "Укргазвидобування" призупинило видобуток вуглеводнів зі свердловин Південно-Коломацького родовища (Харківська область). І це лише перша сумна "ластівка". Загалом товариство досі не отримало від Держгеонадр України рішення щодо продовження термінів дії 39 спецдозволів на видобування вуглеводнів. Одна з причин затримки -- неможливість отримати оцінку впливу на довкілля (ОВД).

Річ у тім, що з 18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" (від 23.05.17 № 2059-VIII). Він запровадив нову систему оцінки впливу на довкілля, яка є необхідною для отримання чи продовження будь-яких спецдозволів на надрокористування. Особливість закону у тому, що він дає голос громадам, на території яких видобувають корисні копалини. Відтепер люди можуть не лише знати про існування родовищ, а й впливати на діяльність компаній, які займаються їх розробкою.

Ухвалення цього закону було сприйнято позитивно усіма зацікавленими сторонами й навіть бізнесом, який розуміє, що громадськість має право знати, що відбувається на її території, й мати право голосу. Політики ж могли поставити собі кілька плюсів навпроти євроінтеграційних устремлінь. Закон впроваджує зобов'язання, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС, зокрема Директиву 2011/92 про оцінку впливу окремих державних і приватних проектів на довкілля, а також відповідні дотичні положення Директиви № 2003/4 про доступ громадськості до екологічної інформації. Реалізація цього документа також дасть змогу забезпечити на належному рівні виконання Україною зобов'язань за Оргуською конвенцією та Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.

Отож, здавалося б, дуже правильний закон, що долучає Україну до цивілізованого світу, якби не деталі. А саме -- досі не до кінця зрозумілою є процедура проведення ОВД: хто має проводити й оплачувати організацію громадських слухань, не до кінця прописано методологію цього процесу. Це призвело до того, що деякі регіони країни відмовилися проводити ОВД, доки процес не буде врегульовано остаточно.

Читати далі

Може зацікавити