Модернізація компресорної станції «Гребінківська»

Укртрансгаз модернізував перший із трьох запланованих газоперекачувальних агрегатів на КС «Гребінківська»

Укртрансгаз запустив в режимі тестування перший газоперекачувальний агрегат, переоснащений в процесі модернізації компресорної станції «Гребінківська». Планується, що він буде введений в промислову експлуатацію до кінця року.

У агрегаті №1 замінено старий газотурбінний двигун ДЖ-59Л на новий ДГ90Л2.1 з потужністю 16 МВт виробництва українського ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект».

Ще два газоперекачувальні агрегати пройдуть аналогічні процедури заміни двигунів. Введення останнього із них в промислову експлуатацію після модернізації планується на травень 2019 року. Після цього технологічно оновлена станція функціонуватиме у звичному режимі роботи: три газоперекачувальні агрегати працюватимуть для транспортування газу, а четвертий – виконуватиме роль резерву.

Модернізація дозволить підвищити економічні та екологічні показники обладнання до рівня сучасних європейських стандартів. Так, нові газотурбінні двигуни використовують до 4 900  м3/год паливного газу для забезпечення власної роботи, що на 15% економніше у порівнянні зі старими. При цьому, за результатами фактичного тестування, викиди в атмосферу оксидів азоту складають у середньому 59 мг/м3 (майже в два рази менше), а викиди оксидів вуглецю – 1 мг/м3 (в 30 разів менше). Такі показники відповідають нормативам Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди.

До реалізації проекту модернізації на КС «Гребінківська» залучені представники заводу-виробника обладнання – ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект». Це дасть можливість мінімізувати ризики та оптимізувати термін виконання робіт.

Для ГТС України стабільна робота КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес» має стратегічне значення, оскільки через неї транспортується блакитне паливо для споживачів України і Європи. Безперебійна робота станції – одна із обов’язкових умов, аби бути надійним транзитером газу для зовнішнього замовника і стабільним транспортером блакитного палива всередині країни.

Довідково
На сьогодні Компанія експлуатує 11 ПСГ і має на балансі іще 1 ПСГ на тимчасово непідконтрольній території (Луганська область). Два із ПСГ створені на базі водоносних структур, а решта – на базі виснажених газових родовищ. Загальна активна місткість підземних газових сховищ становить 31 млрд куб. м.

Укртрансгаз

Може зацікавити