НКРЕКП внесла зміни до Кодексу систем розподілу, якими значно спростила та покращила процеси приєднання споживачів до електричних розподільчих мереж.
Відповідне рішення Комісія прийняла на засіданні 28 квітня.
«З основних моментів – це договори про приєднання з 1 червня стають публічними, це унеможливить нав’язувати додаткові умови при укладанні договору. Буде фіксований строк договору, додаткові платежі та додаткові послуги також будуть відсутні. Буде усунення маніпуляцій з реєстрацією заднім числом, тепер ніхто не зможе зареєструвати цей договір заднім числом, адже тепер він є публічним. Також передбачається зменшення кількості документів, що додаються до заяви про приєднання», - повідомив Юрій Остап’юк, заступник директора департаменту-начальник управління інвестиційної політики та технічного розвитку НКРЕКП.
Зокрема, як повідомив працівник НКРЕКП, на сьогоднішній день, передбачено копію особистих документів, копію документів на право власності, інших довідкових документів і тд.
«Це все забирається, і залишається виключно зазначення даних електронних державних реєстрів, як фізичних так і юридичних осіб. А також прості графічні матеріали, з відміткою про розташування точки приєднання. Цього буде достатньо, це дозволить повністю перенести процедуру в електронний вигляд», - додав Остап’юк.
Як зазначається, зміни напрацьовані робочими групами, в яких брали участь представники операторів систем розподілу, а також Офіс простих рішень.
«Зазначені зміни, вступають у дію з 01.06.2021, в частині загальної постанови, з 01.07.2021 буде вводитись електронний ідентифікатор ТЕУ, у зв’язку з необхідністю підготовки програмних комплексів, а також з 01.09.2021 буде запроваджений калькулятор вартості приєднання з прив’язкою до геоінформаційної системи, тобто до координат. В цілому зміни кардинальні, направлені на спрощення процедури приєднання», - пояснив представник Регулятора.
Крім того, відповідно до прийнятих змін, для укладання договору не буде передбачатись фізичний підпис замовника, зокрема Остап’юк зауважив: «Тобто подання договору не передбачає жодних фізичних контактів з ОСР, все повністю повинно бути в електронній площині».
Також, змінами передбачається зменшення кількості різних інших внутрішніх процедур ОСРів. З’являється зобов’язання операторів систем розподілу, розміщувати, та постійно оновлювати інформацію щодо надання послуг з приєднання до електричних мереж - на власному веб-сайті.
«Даними змінами також передбачається покращення інформування споживачів, щодо планових та позапланових перерв в електропостачанні, в т.ч. і аварійних», - сказав він.
В результаті, очікується підняття України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing business, внаслідок полегшення приєднань до електромереж.