Компанія вважає, що поправки до європейського газового законодавства прийняли, щоб ускладнити реалізацію “Північного потоку-2”, і оскаржує в суді Директиву (ЄС) 2019/692
Проектна компанія Nord Stream 2 AG намагається анулювати Директиву (ЄС) 2019/692, яка поширює вимоги Третього енергопакету на всі газопроводи з/до третіх країн. Компанія подала відповідний позов до суду Європейського союзу загальної юрисдикції, повідомляє прес-служба.
В Nord Stream 2 AG заявили, що Директива (ЄС) вносить поправки до Газової директиви ЄС, які створюють несприятливі умови для реалізації газопроводу “Північний потік-2”.
“Поправки до Газової директиви шкодять не лише “Північному потоку-2”. Така очевидна дискримінація окремого комерційного проекту також підриває здатність внутрішнього ринку ЄС залучати інвестиції, щоб перехід до “низьковуглецевої” енергії став реальністю”, – заявив Маттіас Варніг, виконавчий директор Nord Stream 2 AG.
Директива (ЄС) 2019/692 поширює вимоги Третього енергопакету на всі газопроводи з/до третіх країн, в тому числі – на газопровід “Північний потік-2”, який будує “Газпром” у Балтійському морі.
Директива передбачає, що на газопроводи з/до третіх країн мають розповсюджуватись принципи енергетичного законодавства ЄС (доступ третіх сторін, регулювання тарифів, розділення власності та прозорість). Єврокомісія може погоджувати винятки для окремих газопроводів.
Відзначимо, що коли правки до Газової директиви обговорювались в 2017 році, фінансовий директор Nord Stream 2 AG Пол Коркоран заявляв, що вони не вплинуть на будівництво “Північного потоку-2”.
На думку заступниці міністра закордонних справ Олени Зеркаль, поширення енергетичного законодавства ЄС на “Північний потік-2” робить його менш фінансово вигідним для росіян.
Нагадаємо, другий газопровід в обхід України “Північний потік-2” планували запустити з 2020 року і, таким чином, мати можливість повністю зупинити транзит російського газу через Україну.
Проектна компанія Nord Stream подала вже три заявки на різні маршрути через морські води Данії, проект досі не отримав погодження на будівництво від Данії.