Фонд національного добробуту Норвегії, чий обсяг становить $1 трлн доларів, оголосив про розпродаж акцій нафтогазового сектору на суму близько $7,5 млрд доларів. Про це пише mind ua з посиланням на Bloomberg.
Відповідне рішення було прийнято урядом країни з метою зниження ризиків внаслідок переходу від викопного палива до поновлюваних джерел енергії.
Цей крок охоплює 134 компанії, зосереджені на розвідці і видобутку нафти і газу, але поки що не зачіпатиме таких гігантів як як Royal Dutch Shell і Exxon Mobil, але до їх числа потраплять російські «НОВАТЕК» та «Баншєфть».
Міністр фінансів Сів Йеннсен коментуючи це рішення сказав, що метою цих заходів є зниження уразливості загального багатства країни до постійного зниження цін на нафту, і це означає, що доцільніше продавати компанії нафтогазового сектора, а не енергетичного.
Відмова від інвестицій в нафтогазовий сектор є спільною екологічною стратегією Осло. Видання підкреслює, що таке рішення Норвегії підкреслює ризик того, що країни-виробники енергії можуть залишитися з так званими неконтрольованими активами – нафтохімічними запасами, які більше не потрібні світу, оскільки країни використовують більш чисті джерела енергії.
Наразі фонд має близько$37 млрд доларів капіталу, що більше ніж 340 нафтогазових компаній по всьому світу. Величезний суверенний фонд Норвегії володіє близько 1,3% акцій всіх компаній, що котируються на біржі, що робить його найбільшим в світі. Він був створений майже повністю за рахунок видобутку нафти і газу в Північному морі, що робить країну вкрай вразливою, якщо попит на нафту різко впаде.