Обговорення проекту Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей

Обговорення проекту Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей

1 ГВт ТЕС зі швидким стартом та 100 МВт energy storage – потреба енергосистеми до 2020 року.

11 грудня Укренерго вперше винесло на громадські обговорення проект Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей (далі – Звіт) відповідно до вимог України «Про ринок електричної енергії» та положень Кодексу системи передачі.

В обговоренні взяли участь представники майже десяти генеруючих компаній та асоціацій виробників електроенергії, а також НКРЕКП, органів виконавчої влади, галузевих експертних та громадських інституцій.

Головна мета Звіту — оцінити відповідність (достатність) запланованих заходів з розвитку генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електроенергію та забезпечення необхідного резерву.

В ході підготовки Звіту Укренерго врахувало вимоги безпеки постачання на перспективу та визначило додаткові заходи з розвитку генерації та управління попитом. Звіт також містить інформацію про методологію розрахунків, ймовірні сценарії розвитку та ризики.

Основний висновок звіту Укренерго – при прогнозному поступовому зростанні споживання електроенергії збільшиться перш за все потреба у підвищенні маневрових можливостей енергосистеми України.  Це зумовлено необхідністю забезпечення балансової надійності в умовах швидкого розвитку генерації на базі використання ВДЕ, які мають низьку прогнозованість потужності та досить нестабільну продуктивність. Крім цього, зміни клімату призводять до зменшення гідроресурсів, і відповідно — до зниження можливостей гідрогенерації у регулюванні енергобалансу.

У висновках Звіту Укренерго зазначена необхідність будівництва електростанцій зі швидким стартом, високоманевреної газової генерації, систем підтримки частоти на базі акумуляторних батарей, а також використання принципу управління попитом — швидкодіючих споживачів-регуляторів для компенсації нерівномірності генерації з ВДЕ.

«Вже у 2021 р. в енергосистемі України потужностей ТЕС зі швидким стартом має бути не менше 1020 МВт, а потужності т. зв. energy storage мають з’явитися вже до 2020 р. в обсязі не менше 100 МВт»,  — зазначив заступник директора – операційний директор Укренерго Олексій Брехт.  — Це дозволить нам забезпечити надійність роботи енергосистеми, дотримання вимог ENTSO-E в частині балансової надійності ОЕС України, а також сприятиме розвитку «зеленої» генерації відповідно до енергетичної стратегії України та світових тенденцій».

Нагадаємо, Укренерго в рамках Меморандуму про співпрацю з французьким оператором системи передачі RTE розробляють проект з впровадження Energy Storage в українській енергосистемі.

За результатами обговорень пропозиції та зауваження учасників будуть враховані у проекті Звіту та подані НКРЕКП для подальшого розгляду та затвердження.

НЕК «Укренерго»

Може зацікавити

Природа виникнення боргів на «новому» ринку електроенергії
Чому ворог намагається бити по енергооб’єктах на заході України (зображення ілюстративне)
Атака на об’єкти енергетичної інфраструктури України