Для порівняння, Україна розпочинала 2017 рік із запасами газу у ПСГ на рівні 11,8 млрд куб. А 2015-ий із запасами ще меншими - 11,3 млрд куб. м газу.
Відбір газу
Протягом грудня поточного року з українських ПСГ було фізично відібрано 2,5 млрд куб. м природного газу. Цей показник на 10,7% нижчий ніж у грудні минулого року. Усього від початку сезону відбору 2021/2022 із українських ПСГ відібрано 5,2 млрд куб. м газу.
Запас природного газу в ПСГ
Станом на 01 січня 2022 запаси природного газу у ПСГ становили 13,5 млрд куб. м газу*.
Нагадаємо, що у минулому сезоні відбору 2020/2021 створені запаси газу в українських ПСГ були нетипово високими, у порівнянні із показниками останнього десятиріччя. В першу чергу - завдяки іноземним замовникам послуг, які активно використовували газосховища для зберігання власних запасів.
Використання послуг «митний склад»** та «short-haul»***
Станом на 01.01.2022 іноземні трейдери зберігають в режимі «митний склад» 0,54 млрд куб. м газу. З них у «short-haul» режимі накопичено 0,39 млрд куб. м. Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,53 млрд куб. м газу. Із них обсяг, переданий до ПСГ в режимі «short-haul», дорівнює 0,44 млрд куб. м.
* без урахування запасів Вергунського ПСГ, що знаходиться на тимчасово непідконтрольній території Донецької області;
** «митний склад» – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів;
*** «short haul» – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.
За темою:
Газ: видобуток, запаси, транзит |
Оператор газосховищ увійшов у зиму із запасами газу у 16 млрд куб. м |
Розпочався відбір газу з ПСГ |