Держенергоефективності спільно із Проектом UNIDO опрацьовують шляхи впровадження енергоменеджменту

UNIDOПосилити співпрацю у сфері стимулювання підприємств до енергоефективності домовилися Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та керівник Проекту UNIDO «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» Марко Маттеіні.

Агентство та Проект UNIDO об’єднує важлива ціль – підвищення енергоефективності промисловості. Сьогодні цей сектор є, дійсно, одним із найбільш енергоємних в економіці країни, адже саме на промисловість припадає майже 33% кінцевого енергоспоживання.

Першочерговим заходом на шляху до мети є широке впровадження систем енергоменеджменту відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 50001, який запроваджено в Україні за участі Держенергоефективності та підтримки Проекту.

«Наразі необхідно розробити по-справжньому дієвий механізм заохочення підприємств до впровадження енергоменеджменту, що дозволить здійснювати ефективне управління енергоресурсами», - повідомив М. Маттеіні.

У свою чергу, Сергій Савчук запевнив, що Агентство вже готує механізм державної фінансової підтримки для українських підприємств, що будуть проводити енергоефективні заходи. Безпосередню підтримку при розробці цього механізму надає Проект UNIDO.

Завдяки енергоменеджменту підприємства зможуть проаналізувати енергоспоживання та оптимізувати витрати на енергоносії. У результаті компанії отримають економію не лише енергетичних, а й фінансових та інших ресурсів, які задіяні у виробництві.

Все це стане поштовхом до модернізації промислових підприємств, що дасть можливість суттєво підвищити конкурентоспроможність всієї економіки.

За підсумками зустрічі сторони дійшли згоди щодо розробки дорожньої карти спільних дій у напрямку впровадження для енергоємних підприємств механізмів стимулювання та підтримки щодо реалізації енергоефективних заходів.

Може зацікавити

Порядок розподілу електроенергії для споживачів