Захист українських АЕС – захист усієї Європи

Захист українських АЕС – захист усієї Європи

13 липня 2022 року відбувся перший круглий стіл в рамках серії конференцій, присвячених відбудові України. Організувала захід Center for Strategic and International Studies – авторитетна організація, яка об’єднує політиків, провідних експертів та очільників компаній приватного сектору.

І дуже символічно, що він був присвячений атомній енергетиці, адже відновлення енергетичної безпеки України зараз означає безпеку всієї Європи.

В круглому столі взяли участь: президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, президент Westinghouse Energy Systems Девід Дарем, представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного енергетичного агентства, Інституту ядерної енергетики, копаній Holtec, URC-CRS тощо.

Основною темою для обговорення була російська агресія в Україні. Петро Котін докладно розповів про дії окупантів на атомних станціях нашої держави, зокрема про окупацію Чорнобильської та Запорізької АЕС і спробу захоплення Південноукраїнської атомної електростанції.

Окремо обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС, зокрема систематичне знущання над персоналом станції, який попри небезпеку не залишає критично важливий об’єкт.

Учасники круглого столу брали активну участь в обговоренні всіх питань та намагалися розібратись у ситуації, що склалася в атомній енергетиці України через повномасштабне вторгнення рф.

Крім того, Петро Котін подякував стратегічним партнерам Енергоатома, зокрема компанії Westinghouse, за постійну співпрацю навіть у такий непростий для країни та енергетичного сектору час і розповів про основні досягнення та здобутки цього співробітництва. Також він висловив вдячність усім присутнім за допомогу Україні та підкреслив її значимість в умовах воєнного стану.

«Міжнародна допомога вкрай важлива для всієї країни та для нашої Компанії. Ми прагнемо більшої чіткості й більшого поштовху від МАГАТЕ у звільненні ЗАЕС від російських окупантів», – наголосив Петро Котін.

Може зацікавити

Як Україна планує добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС з залученням «болгарського» обладнання російського походження