Під такою назвою вчора відбулася зустріч на Energy Freedom, у якій я взяв участь.
Основні тези
Ми констатуємо, що ринок у нас не досконалий, ринок не аналізується до кінця, не прогнозується і не регулюється в тому необхідному обсязі, який би забезпечував надійну роботу електроенергетичного комплексу.
Однак, ситуація в святкові дні має той позитивний момент, що ціни дійсно формувалися самим ринком, насамперед попитом-пропозицією. Ми бачили, що рівень споживання знизився, пропозицій було багато і ціни природно впали.
Для споживачів – це позитив і це одна з цілей, яку ми хотіли досягти, вводячи ринок. Але ми не врахували той великий обсяг «зеленої» генерації, який довелося обмежувати з подальшою компенсацією за недовиробіток.
Ще, слід зазначити, що ціни на ринку опустилися на стільки, що не дозволяють компенсувати витрати на виробництво електроенергії.
Необхідно було передбачити, як в країнах з подібною моделлю ринку, нижні прайс-кепи, нижче яких ціна не може опуститися, які б забезпечують витрати на виробіток електроенергії, щоб компанії не входили в такі великі збитки саме в схожі періоди.
Потрібно цю ситуацію осмислити, її треба прорахувати і подумати про те, які саме повинні бути прайс-кепи.
При цьому нам треба дати можливість генеруючим компаніям, коли підніметься обсяг споживання, дати можливість заробити на ремонтну кампанію і на накопичення палива до проходження наступного осінньо-зимового максимуму.
Я на сьогоднішній день вважаю, що треба вводити нижні прайс-кепи, тому що така ситуація може повторитися і не один раз, особливо з потеплінням. Ми не можемо прогнозувати, які будуть температури, яке буде споживання, і якою буде обсяг вироблення «зеленої» генерації.
І на якийсь час необхідно повністю прибрати верхні прайс-кепи.
За темою:
Обвал цін на електроенергію у першій декаді травня |