Об’єктивні та вимірювані критерії, які наповнюють реальним змістом програму підготовки електроенергетичної галузі до роботу в осінньо-зимовий період можна знайти в «енергетичній біблії» - Кодексі системи передачі (КСП).
Саме дотримання цих критеріїв забезпечує базис для надійного та безперервного процесу виробництва, передачі, розподілу та споживання електроенергії в межах Об’єднаної енергетичної системи України.
Дефініції зазначених критеріїв, яких треба досягнути під час здійснення літніх ремонтів, накопичення вугілля, газу, підготовки персоналу, створення резервних запасів є такими (Розділ І, 1.Визначення основних термінів та понять, КСП):
- БАЛАНСОВА НАДІЙНІСТЬ - здатність енергосистеми задовольняти сумарний попит споживачів на електричну енергію нормативної якості у кожний момент часу з підтриманням необхідних обсягів відповідних резервів:
- ВІДПОВІДНІСТЬ (ДОСТАТНІСТЬ) ГЕНЕРУЮЧИХ ПОТУЖНОСТЕЙ - здатність енергосистеми безперервно задовольняти попит на електричну енергію, з параметрами відповідної якості, та потужність з урахуванням запланованих та незапланованих відключень елементів енергосистеми;
- БЕЗПЕКА - відсутність ризику, пов’язаного з можливістю спричинення шкоди та/або нанесення збитку.
Якщо ви читаєте ці визначення вперше, прочитайте їх ще раз уважно. Ці дефініції виписували професіонали енергетики. Там кожне слово має значення.
На сьогодні беззаперечним є тільки факт, що на цю мить енергетики на межі та поза межею людських можливостей, з сильно обмеженими/недостатніми фінансовими ресурсами в умовах активних воєнних дій продовжують відновлювати, готувати обладнання, запаси та персонал на усіх без виключення енергетичних підприємствах до роботи в ОЗП 23/24.
Чи встигнуть?
Якщо всі критерії дотримані умовно до першого листопада – тоді можна стверджувати з високим ступенем вірогідності, що галузь готова до зими.
Якщо хоч один із них не дотриманий то ні, не готова, або обмежено готова.
Як про це комунікувати на цю мить?
З урахуванням обмежень в інформації під час воєнного стану, але без прихованої омани і поки без застосування слова «успішно».
Так думаю.