- З другого січня 2021 року блок №3 Рівненської АЕС виведений в плановий ремонт. Сумарне навантаження блоків АЕС знизилось з 9,3 ГВт до 8,6 ГВт.
- З третього січня відновився струмочок імпорту з Білорусі. На головній сторінці сайту НЕК «Укренерго» зазначений обсяг 150 МВт·г. По факту навантаження імпорту по годинам першої доби коливається від 14 МВт до 335 МВт. Побачити якусь закономірність поки не вдалося.
- На складах ТЕС розміняли 800 тис. т. Залишок 755 тис. т. За останню добу склади зменшилися на 20 тис т.
- Свята продовжуються. Тепло.
- Пільгові ціни для побутових споживачів відмінені. Тепер всі по 1,68 грн/кВт·г. Але забули сказати (або не встигли, або і не збиралися) яка це сума грошей та як вона буде використана. Слідкуємо.
- Новий старий ПСО продовжує тиснути на ринок електроенергії.
- Прайскепи - старі. Можливості демпінгу - нові.
- Повернемося до імпорту та до теорії малих чисел. Здається що він не значний або навіть маленький. І ні на що не впливає. Поки так і виглядає. Натомість:
- Трохи знизили ВВП;
- Трохи менше спалили українського вугілля;
- Трохи знизили кількість працюючих блоків ТЕС;
- Трохи знизили енергетичну незалежність;
- Трохи відібрали грошей у виробників електричної енергії;
- Трохи ближче стали до Білорусі та трохи далі від Європи.
- Трохи більше можливості демпінгу.
- Трохи репутаційних втрат.
А от що позитивного ОЕС та країна отримали в обмін на низку цих негативних факторів сьогодні, та які наслідки можуть бути завтра?
І чи могла НЕК Укренерго самостійно прийняти рішення не відкривати імпорт за умовами безпеки ОЕС зважаючи практично постійне не виконання критеріїв безпеки з резервування?
А поки що обмін виглядає явно не рівноцінним.
Зважаючи на суспільний інтерес, звертаємося до НЕК «Укренерго» з пропозицією надати в черговому тижневому огляді обґрунтовану розгорнуту відповідь на ці питання.
За темою: