XII Міжнародний Український енергетичний форум

XII Міжнародний Український енергетичний форум. Порядок денний

Модернізація української енергетичної галузі заради стійкого та інтегрованого енергетичного майбутнього в Європі

Всеукраїнська енергетична асамблея, інформаційний партнер XII Міжнародного Українського енергетичного форуму, який проходитиме у Києві 14-16 липня 2021 року в КВЦ «Парковий», представляє порядок денний  заходу.

РЕЄСТРАЦІЯ

При реєстрації через через Всеукраїнську енергетичну асамблею Ви отримуєте право на 15% знижку.
Для цього введіть Ваш ВІП код: EUC017mVSE

Порядок денний

ФОКУС-ДЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – середа, 14 липня 2021

08:00 – 09:00

РЕЄСТРАЦІЯ Й КАВА

09:00 – 09:05

ПРИВІТАЛЬНА ПРОМОВА ВІД ADAM SMITH CONFERENCES

09:05 – 10:45

СЕСІЯ 1. РЕФОРМА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ

  • Огляд ринку електроенергії після лібералізації. Глибокий аналіз тенденцій ринку, безпеки постачання, стратегій, регуляторної бази та конкурентного середовища.
  • Усунення існуючих фінансових дисбалансів. Які існують реальні коротко- та довгострокові рішення? Які є передумови для фінансування ринку електроенергії? Як забезпечити ринкову прибутковість державних компаній, таких як Енергоатом?
  • На шляху до лібералізації роздрібного ринку. Які заходи необхідно вжити для лібералізації роздрібного ринку? Що необхідно зробити для встановлення ринкової конкуренції та запровадження практик, орієнтованих на споживача? Коли ми очікуємо усунення механізму покладення спеціальних обов’язків (ПСО)?
  • Впровадження Регламенту ЄС щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку (REMIT).
    Які існують різні підходи до впровадження Регламенту ЄС та як це вплине на ринок та на баланс сил між його учасниками?
  • Запровадження платформи для укладання двосторонніх договорів на купівлю та продаж електроенергії.
    Як вона буде виглядати, яким чином збираються її запроваджувати та як вона посилить торгівельну діяльність?
  • Приватизація енергогенеруючих компаній. Коли очікується приватизація електроенергетичних активів? Які існують передумови та можливості?

10:45 – 11:15

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

11:15 – 12:30

СЕСІЯ 2. ІНТЕГРАЦІЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО РИНКУ ТА КОМЕРЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ВІД СИНХРОНІЗАЦІЇ З ENTSO-E

  • Наступні кроки для досягнення визначених строків реалізації заходів для синхронізації в 2023 році. Наразі, коли Україна вже прийняла всі необхідні законодавчі акти та виконала всі необхідні технічні оцінки, що робити далі? Чого вимагає наступна фаза?
  • Організаційна адаптація. Коли Оператор системи передачі електроенергії буде сертифікований у відповідності до ISO моделі? Чи буде він незалежний та чи матиме він фінансову стабільність?
  • Технологічна адаптація. Які існують вимоги та очікування від проекту, зважаючи на модернізацію ліній електропередачі та встановлення генеруючих потужностей (DWDM)? Які вимоги до модернізації оператора систем розподілу електроенергії (DSO)?
  • Забезпечення гнучкості системи за допомогою акумуляторних батарей та гнучкого виробництва електроенергії. Які перспективи мають проекти побудови систем накопичення енергії промислового масштабу та яку роль вони відіграють в інтеграції до ENTSO-E? Чи дозволить ринок електроенергії залучити фінансування до гнучкого виробництва електроенергії на комерційних умовах та чи буде необхідно залучити механізми державної підтримки для спрощення надходжень інвестицій?
  • Узгодження зусиль з декарбонізації. Який шлях передбачено для декарбонізації українського ринку електроенергії та як це буде узгоджено з інтеграцією до Європейського енергетичного ринку? Який вплив матиме Механізм коригування вуглецю на кордоні (СВАМ) на активи українських виробників електроенергії?

12:30 – 13:30

ПЕРЕРВА НА ОБІД ТА НЕТВОРКІНГ

13:30 – 15:00

СЕСІЯ 3. ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

  • Виплата історичного боргу по «зеленому» тарифу. Який план має уряд щодо виконання положень Меморандуму про взаєморозуміння з виробниками електроенергії з ВДЕ та закону № 810-ІХ?
  • Останні новини від існуючих операторів проектів ВДЕ. Які пріоритети їх комерційного розвитку в рамках стабілізації поточної ситуації на ринку електроенергії?
  • Захист прав та інтересів інвесторів. Які існують плани щодо захисту інвестицій в сектор відновлюваних джерел енергії в майбутньому? Як будуть фінансуватися проекти відновлюваної енергетики?
  • Перспективи інвесторів. Які шляхи вирішення згаданої ситуації пропонують інвестори, щоб відновити довіру та зменшити негативні наслідки для профілю ризиків України?
  • Розкриття потенціалу наземних та прибережних вітрових електростанцій. Яку роль може відіграти Україна в Європейській стратегії розвитку прибережних відновлюваних джерел енергії на основі потенціалу Чорного моря для виробництва вітрової енергії? Як можуть фінансуватися проекти наземних вітрових електростанцій після закінчення строку дії договорів купівлі-продажу електроенергії за “зеленим” тарифом (pre-PPAs)? Який вигляд матиме надійна регуляторна база та умови фінансування?
  • Сприяння проектам сонячної енергетики. Яке майбутнє очікує на ці проекти в Україні в умовах закінчення строку дії договорів pre-PPAs?
  • Заохочення інвестицій до проектів відновлюваної енергетики. Як отримати вигоду зі схем ЄС для інвесторів, та які перепони необхідно усунути?

15:00 – 15:30

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

15:30 – 17:00

СЕСІЯ 4. РОЗВИТОК ЕНЕРГОРОЗПОДІЛЬЧИХ АКТИВІВ: ВВЕДЕННЯ RAB-ТАРИФІВ

  • Огляд системи RAB-тарифів. Оцінка стимулюючої частини першого регуляторного періоду, санкцій та регуляторних механізмів для забезпечення прозорого використання тарифу.
  • Розгляд європейських прикладів. Беручи до уваги європейський досвід, який найкращий шлях до запровадження регуляторної системи на основі стимулювання для отримання максимально позитивного впливу на ринок електроенергії?
  • Оцінка перспектив від операторів систем розподілу електроенергії (DSO). Який наразі існує зворотній зв'язок від самих операторів (колишніх “обленерго”) щодо запровадження стимулюючого тарифоутворення та які вони мають плани щодо модернізації?
  • Системи розумних мереж (smart grids) та інтелектуального обліку електроенергії (smart metering). Як ефективно інтегрувати ці новітні технології? Що вимагається від осіб, які формують політику?
  • Розвиток автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії (data hub). Чому такі системи необхідні для лібералізації роздрібного ринку електроенергії та що вони вимагають?

17:00 – 17:05

ЗАВЕРШАЛЬНА ПРОМОВА ФОКУС-ДНЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

17:05 – 19:05

ВЕЧІРНІЙ ПРИЙОМ ТА НЕТВОРКІНГ

ПЕРШИЙ ДЕНЬ ОСНОВНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ - четвер 15 липня 2021

07:30 - 09:00

РЕЄСТРАЦІЯ Й КАВА

09:00 - 09:30

УРОЧИСТА ПРИВІТАЛЬНА ПРОМОВА ВІД ВИЩОГО КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖАВИ

09:30 – 11:45

СЕСІЯ 1. ПРІОРИТЕТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ: УЗГОДЖЕННЯ ПОЗИЦІЙ УРЯДУ ТА БІЗНЕСУ ЗАРАДИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

  • План дій уряду для енергетичної галузі. Які принципи стоять за планом та які заходи вживаються урядом для реалізації енергетичного плану?
  • Розвиток ринкової конкуренції. Які плани щодо демонополізації енергетичної галузі, створення підприємств, орієнтованих на споживача, та зростання довіри до учасників ринку?
  • Забезпечення економічно ефективної енергетичної політики в довгостроковому періоді. Які існують відповідні законодавчі та регуляторні механізми для погашення накопичених боргів в енергетичній галузі?
  • Забезпечення енергетичної безпеки та диверсифікації. Які традиційні заходи та сучасні рішення передбачені для основних питань енергетичної стратегії та як вплине міжнародне партнерство в цих сценаріях?
  • Декарбонізація економіки. Як знайти шлях до чистого нульового викиду до 2060 року? Що заважає залученню необхідних інвестицій та які є вірогідно доступні шляхи для фінансування? Яку позицію займає Україна в Механізмі коригування вуглецю на кордоні (CBAM)?
  • Стратегії приватних та державних підприємств. Що приносить успіх незалежним підприємствам та як ми можемо передати цей досвід державним підприємствам? Яке бачення галузі має бізнес та який внесок він робить до загального процесу?

11:45 – 12:15

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

12:15 – 12:20

ВСТУПНА ПРОМОВА ВІД ADAM SMITH CONFERENCES

12:20 – 14:00

СЕСІЯ 2. ЗМІЦНЕННЯ РОЛІ МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА В РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

  • Двостороннє партнерство. Які останні досягнення двостороннього партнерства? До якого подальшого результату може призвести більш міцна консолідація та як вона стимулюватиме торгівельні можливості?
  • Інтеграція до Європейського ринку. До якої міри ми правильно просуваємося до інтеграції в Європейський енергетичний ринок? Які наступні критичні кроки на цьому шляху?
  • Полегшення надходжень міжнародних інвестицій. Які механізми наразі існують для залучення міжнародного фінансування для капіталомістких проектів модернізації?
  • Диверсифікація енергоресурсів. Які перспективи імпорту СПГ (скрапленого природного газу) для посилення безпеки постачання та сприяння розвитку торгівлі газом? Звідки мають надійти інвестиції до модернізації інфраструктури? Хто стане найбільш важливими партнерами на цьому шляху?

14:00 – 15:00

ПЕРЕРВА НА ОБІД ТА НЕТВОРКІНГ

15:00 – 16:40

СЕСІЯ 3. ПОДАЛЬШИЙ ПРОГРЕС УСПІХУ В ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА ІНТЕГРАЦІЇ ГАЗОВОГО РИНКУ

  • Еволюція оптового ринку. Які механізми розробляються та як вони сприятимуть торгівельній діяльності та ліквідності ринку? Яким новим викликам необхідно протистояти у зв’язку з встановленням тарифів на послуги транспортування природного газу для точок входу і виходу ГТС України.
  • Регулювання роздрібного ринку в Україні. Як добре функціонує роздрібний ринок в умовах введення нових базових річних контрактів? Як цінові обмеження вписуються до кінцевої мети побудови нерегульованого ринку та на що очікувати в майбутньому в сфері політики та регулювання? Які наслідки для ринку матиме цінова лібералізація для підприємств централізованого теплопостачання? Які інші механізми можуть більш ефективно замінити Механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО)?
  • Програма продажу газу (Gas Release Programme). Чи стане це ефективним шляхом до забезпечення необхідної ліквідності ринку та стабільного газового індексу України?
  • Узгодження позицій у зв’язку з введенням ЄС мережевого кодексу балансування газу в газотранспортних системах. Як забезпечити об’єктивність у встановленні плати за нейтральність балансування та які проблеми може спричинити блокування вирішення цього питання?
  • Введення нових митних послуг. Як розвинути надійну митну модель та яка регуляторна база при цьому необхідна?
  • Ініціатива газової платформи південно-східної та східної Європи (SEEGAS). Які цілі переслідує платформа SEEGAS та як вона справляється з викликами інтеграції ринку та впорядкування ділового партнерства?
  • Оптимізація потужностей транзиту та накопичення газу. Які перспективи надання послуг митними складами в якості реальної опції для підтримки ефективності української транзитної та накопичувальної системи? На які нові конкурентні продукти та послуги можна очікувати від Оператора ГТС України та Укртрансгазу? Які пріоритети розвитку в умовах наявності різних сценаріїв реалізації проекту Північного потоку-2?

16:40 – 17:10

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

17:10 – 18:40

СЕСІЯ 4. НАРОДЖЕННЯ ВОДНЕВОЇ ЕКОНОМІКИ: РОЗРОБКА ПЛАНУ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ІННОВАЦІЇ

  • Розробка дорожньої карти для виробництва, транспортування та використання водню в Україні. Як перетворити потенціал водню в новий ефективний напрямок економіки? Хто саме буде виробляти водень та з якою метою?
  • Європейський контекст. Яке місце займає водень в Європейській зеленій угоді та цілях декарбонізації та як інтегрувати Україну до Європейської водневої стратегії?
  • Законодавство та регуляторна база, які мають відношення до водневих технологій. Яку регуляторну базу та економічне стимулювання необхідно створити, щоб забезпечити функціонування водневого сектора? Як досягти ефективності в цьому, щоб уникнути повторення ситуації з “зеленим” тарифом? Як цей проект вписується до положень міжнародного права?
  • Модернізація інфраструктури. До якої міри ми зможемо отримати вигоду з існуючої інфраструктури та які її недоліки згідно останніх досліджень?
  • Пілотні проекти. Як проходять пілотні проекти, які вони мають технічні особливості, потреби та вплив на енергетичну галузь?

18:40 – 18:45

ЗАВЕРШАЛЬНА ПРОМОВА ПЕРШОГО ДНЯ

18:45 – 21:00

ВЕЧЕРНІЙ ПРИЙОМ ТА НЕТВОРКІНГ

 

ЩОРІЧНА ЕНЕРГЕТИЧНА ВЕЧІРКА, ОРГАНІЗОВАНА ERU TRADING

Вхід за запрошенням.

ДРУГИЙ ДЕНЬ ОСНОВНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ - пʼятниця 16 липня 2021

08:30 – 09:00

РЕЄСТРАЦІЯ Й КАВА

09:00 – 09:05

ПРИВІТАЛЬНА ПРОМОВА ДО ДРУГОГО ДНЯ

09:05 – 10:35

СЕСІЯ 5. НОВИЙ ЕТАП В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ГАЗОВИДОБУВАННЯ?

  • Досягнення амбіцій щодо видобування через призму привабливої фіскальної політики та реформи
  • регуляторної бази. Що вже зроблено, які заходи вживаються зараз та що необхідно зробити в майбутньому?
  • Свіжий огляд існуючих операторів проектів з розвідки та видобування. Які існують останні тенденції, сучасні цілі та можливості для майбутнього партнерства?
  • Розвиток повномасштабних нафтогазових блоків через нещодавно підписані угоди про розподіл продукції (PSAs). Які існують очікування від цих проектів, перешкоди для їх реалізації та можливості для партнерства з інвесторами та компаніями з технологій видобутку.
  • Освоєння резервів Чорноморського шельфу. Яка стратегія мінімізації ризиків та використання його потенціалу?
  • Стратегічний розвиток видобування в західноукраїнському регіоні. Як найкращим чином скористатися резервами регіону?
  • Прискорення спрощення доступу до використання надр. Які основні складові успіху постійних електронних торгів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та яким чином забезпечено прозорість та справедливу конкуренцію протягом цього процесу?
  • Розбудова та посилення партнерства між виробниками газу. Які механізми для співпраці необхідні для усунення перешкод для компаній, які об’єднують свої зусилля в зростанні місцевого видобутку?

10:35 – 11:05

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

11:05 – 12:35

СЕСІЯ 6. ШЛЯХ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПРИЯТЛИВОГО ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ В ГАЛУЗІ РОЗВІДКИ ТА ВИДОБУВАННЯ

  • Впровадження закону, підписаного президентом, про державну підтримку інвестиційних проектів. Які очікуються наслідки цього нового закону та яким чином він сприятиме інвестиціям до галузі розвідки та видобування?
  • Покращення механізму угод про розподіл продукції (PSA). Які наразі існують недоліки в законодавстві та виклики в реалізації цього інструменту, а також що з цим збираються робити?
  • Роль санкцій та інспекцій для користувачів надрами. Як ці заходи вносять більше прозорості в галузь  використання надр та забезпечують рівні правила гри?
  • Забезпечення страхування від політичних ризиків. Які існують сучасні приклади ефективного використовування PRI та на які позитивні зміни можна очікувати від цього механізму?
  • Постачання даних згідно світових стандартів для інформування осіб, які приймають рішення. Коли ми можемо очікувати перехід до PSMR-SPE систем для оцінки ресурсів та резервів вуглеводнів та який вплив вони матимуть на оцінку інвестиційних можливостей? Що необхідно зробити, щоб відновити та підготувати геологічні дані, доступні для інвесторів?
  • Досягнення прогресу в проведенні реформування законодавства. Як піти назустріч потребам інвесторів, щоб вони побачили сигнал змін на користь більшої безпеки інвестицій?

12:35 – 13:35

ПЕРЕРВА НА ОБІД ТА НЕТВОРКІНГ

13:35 – 15:05

СЕСІЯ 7. ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ ТА СУЧАСНИХ ПІДХОДІВ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ РОСТУ ВИДОБУТКУ

  • Залучення контрактів із збільшення видобутку (PECs). Як можна застосувати ці контракти для збільшення видобутку з виснажених родовищ, залучити передові світові практики та підвищити ефективність роботи цих родовищ?
  • Реалізація потенціалу нетрадиційних родовищ та важко-видобувних запасів вуглеводнів. Як розширити практику проведення глибокого буріння, гідравлічного розриву та впровадження сучасних сейсмічних технологій?
  • Відкриття українського офшорного потенціалу на Чорному морі через розроблення місцевих офшорних технологій. Що можуть запропонувати міжнародні партнери зі свого досвіду впровадження глибоководних технологій та ділових відносин з провідними офшорними операторами?
  • Приклади інноваційних рішень. Як деякі з цих технологій були ефективно реалізовані в Україні чи за її межами з перетворенням знань у внутрішні резерви?

15:05 – 15:20

ПЕРЕРВА НА КАВУ ТА НЕТВОРКІНГ

15:20 – 16:20

ДИСКУСІЇ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ

16:20 – 16:25

ЗАВЕРШАЛЬНА ПРОМОВА ДРУГОГО ДНЯ

16:25 – 18:25

ВЕЧЕРНІЙ ПРИЙОМ ТА НЕТВОРКІНГ

Довідково
На форумі зберуться більш ніж 500 українських та міжнародних лідерів в галузі енергетики з понад 45 країн.

 

РЕЄСТРАЦІЯ

 

При реєстрації через через Всеукраїнську енергетичну асамблею Ви отримуєте право на 15% знижку.
Для цього введіть Ваш ВІП код: EUC017mVSE

За темою:

XII Міжнародний Український енергетичний форум Інституту Адама Сміта

Може зацікавити