ЧАЕС відновила роботи з переробки та захоронення радіоактивних відходів

ЧАЕС відновила роботи з переробки та захоронення радіоактивних відходів

Чорнобильська АЕС передала на захоронення першу партію радіоактивних відходів після деокупації промислового майданчика.

За словами Іллі Шумкова, заступника начальника цеху переробки радіоактивних відходів, перед тим, як відновити повноцінну роботу інфраструктури з переробки РАВ, було проведено ряд заходів, щоб пересвідчитися у безпечній та коректній роботі устаткування та систем, задіяних у технологічному процесі переробки РАВ.

26 серпня завершено фізичні роботи з третього етапу «гарячих» випробувань на промисловому комплексі з поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ).

«Успішне завершення випробувань - це дуже важливий крок у діяльності ЧАЕС, - коментує результати заступник начальника цеху (з переробки РАВ) ЦПРВ Ілля Шумков, - гарячі випробування – це завжди досить непростий процес, якому передує великий обсяг підготовчої технічної та паперової роботи. Нагадую, що «гарячими» називають такі випробування, які проходять в умовах, що максимально наближені до реальних умов експлуатації об'єкта. Під час «гарячих» випробувань персонал та обладнання працюють з реальними радіоактивними матеріалами. А третій етап у нашому випадку ще й ускладнився окупацією станції та пов'язаним із нею призупиненням діяльності ліцензій.

Після відновлення дії Ліцензії на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (Введення в експлуатацію Установки з вилучення твердих радіоактивних відходів (УВТВ) і Заводу з переробки твердих радіоактивних відходів (ЗПТРВ) Промислового комплексу з поводженню з твердими радіоактивними відходами), персонал успішно провів завершальну стадію виконання фізичних робіт на 3-му етапі комплексних «гарячих» випробувань УВТВ та ЗПТРВ. На сьогоднішній день виконані усі фізичні роботи. Цілі, визначені Програмою введення УВТВ та ЗПТРВ в експлуатацію – досягнуто.

Інф. ЧАЕС

Може зацікавити

Як Україна планує добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС з залученням «болгарського» обладнання російського походження