Як Герус, НКРЕКП і Укренерго ігнорують вимоги президента

Олексій КучеренкоПрезидент Зеленський каже: «Закрийте імпорт струму з Росії та Білорусі до 1 березня». Потім президент Зеленський приходить в Раду і звільняючи міністра енергетики, каже: «Ви подуріли, який взагалі може бути імпорт електроенергії, коли своя в надлишку, коли шахтарі вугілля продати не можуть?»

«Що ж роблять відповідальні за енергетику в Україні, які мали би бути повністю підконтрольні новій владі, на вершині якої начебто президент?» — розмірковує Олексій Кучеренко.

Депутат Андрій Герус, «енергетик» волею долі, він же голова комітету з енергетики та ЖКП, відсиджується дуже тихенько, бо розуміє що наробив справ, за які президент має виправдовуватися. Да й зрозуміло усім, що наступними за урядом мають із соромом піти голови Комітетів. Це питання часу. Власне, як всі вже зрозуміли, Герус, як людина яка відкрила імпорт, закривати його не збирається. Його відношення до слів президента зрозуміле. Навіть, коли в залі ВР пролунало його прізвище як головного організатора цього бедламу, він приховався і відмовчався від гріха подалі.

НКРЕКП

Хочеш завалити справу — збирай нараду. Хочеш ще й «прикрити свій зад» юридично, почни розробляти методику.

Саме так вирішило поводитися НКРЕКП з вимогою президента про закриття імпорту. За законом НКРЕКП може своїм одним рішенням зупинити імпорт. Але такої команди Герус не давав. Тож Регулятор почав розробляти методику, за якою відповідальність перекладається на Укренерго. Але справа навіть не в цьому. За всіма процедурами до 6 квітня ту методику тільки будуть розглядати. Завтра, до речі, цей процес почнуть. Тобто вимогу Зеленського «мали на увазі” як мінімум на півтора місяці.

Висновок: НКРЕКП затягує процес і намагається скинути відповідальність.

Співпадіння: більшість складу НКРЕКП було призначено указом президента без конкурсу тимчасовими членами на три місяці. Але завдяки закону, протягнутому Герусом в останній тиждень минулого року, вони стали «довічними» (практично).
Кастинг цих поважних персон проводив, звісно, особисто славнозвісний Герус.

Укренерго

Це державний диспетчер. Він одним рішенням має можливість зупинити імпорт. Що ж робить Укренерго після слів Зеленського?

Звісно: погоджує імпорт щотижня. Сьогодні Укренерго заявив що мінімум до 22 березня імпорт буде, ще й називає це «обмеженням».

У той же час диспетчер щоденно приймає рішення обмежити український атом, українські ТЕС, а 10 березня ще й українських зелених, щоб пропустити трохи російського струму в найбільш дорогі вечерні години.

Що це як не антидержавна політика і показовий саботаж заяв Зеленського? Якщо вся вертикаль від Геруса до диспетчера в Укренерго наплювала на його вимоги, чи не привід це задуматися: люди на кшталт Андрія Геруса підпорядковуються президенту, чи в них інші куратори і енергетика була квотою інших важливих людей в цій державі?

А про те, як те ж саме Укренерго п’ять попередніх років навмисно зривало план приєднання до Європейської енергомережі ЕNTSO-E, що би забезпечило існування реального ринку е/е; про те, як «незалежний» регулятор керований депутатом Андрієм Герусом заплющив на це очі; про те, де була в цей час «незалежна» наглядова рада Укренерго; про роль в усьому цьому депутата Геруса буде наступний матеріал.

А поки що постає головне питання — чи не занадто багато г… навколо української енергетики?!       

Олексій Кучеренко

За темою:

Вимога Президента зупинити з 1 березня імпорт з Росії та Білорусі проігнорована
Транскордонні перетоки електроенергії у лютому 2020 року
І знову про неринковий ринок електричної енергії. Що в Європі, і що у нас?
Президент доручив Мінекоенерго обмежити імпорт вугілля та електроенергії
РНБО вимагає вирішити проблему імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

Може зацікавити

Юрій Саква про ринок електроенергії
Про поточний стан, умови та режим функціонування енергетичної системи