Україна є енергетично залежною країною

coalВугільна промисловість України здатна забезпечити лише 71% потреб у вугіллі, тому 2016 року Україна вимушена була імпортувати 17 млн тон вугілля. Про це йшла мова на презентації першого видання інфографічного довідника "Енергетика України", розробленого компанією Тop Lead разом із Американською торговельною палатою в Україні.

У виданні зазначається, що Україна є енергетично залежною країною по всім видам енергоносіїв. Так, дефіцит вугілля, що компенсується вимушеним імпортом, становить 27%, газу – 33%, нафти та газоконденсату – 19%, нафтопродуктів – 77%, атомного палива – 100%.

При цьому в Україна може стати енергонезалежною. Про це свідчить підтверджений обсяг запасів енергетичних ресурсів. Зокрема, обсяг запасів газу становить 591 000 млн куб.м (33 роки, на які вистачить запасів при поточному рівні видобування), вугілля – 34 000 млн. тон (834 роки, на які вистачить запасів при поточному рівні видобування). Україна — №7 у світі за обсягом запасів вугілля.

Відсутність інвестицій в розвідку, переробку та енергоефективність, а також складні бюрократичні процедури перешкоджають розвитку енергетичної галузі України. Не дивлячись на це, після 2020 року Україна планує відмовитись, зокрема, від імпорту природного газу.

Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій та донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси.

На думку експертів та міжнародної спільноти,ринкова ціна на вугілля та газ на основі імпортного паритету, яка передбачено формулами Дюссельдорф+ та Роттердам+, дозволяє забезпечити інвестиції у вітчизняний видобуток енергоресурсів.

Директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач зазначив, що сьогодні країни ЄС відійшли від ручного принципу формування цін на енергоносії та тарифів "вартість плюс", що сприяло створенню конкурентних ринків газу, електроенергії, теплової енергії, вугілля, нафти і нафтопродуктів. Тому в Україні ціни на енергоносії та електроенергію повинні бути дерегульовані.

За матеріалами Главком, LB.ua, БізнесЦензор, Дзеркало тижня

 

Інфографічний довідник «Енергетика України»

Може зацікавити

РАЕС завантажила першу партію палива Westinghouse
СхідГЗК