Німеччина готова розконсервувати вугільні ТЕС

Німеччина готова розконсервувати вугільні ТЕС у відповідь на газовий шантаж РФ

Уряд Німеччини заявив про готовність розконсервувати вугільні ТЕС, аби протистояти енергетичному тиску росії.

Про це заявив на брифінгу офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт, передає Укрінформ.

Коментуючи рішення мінекономіки продовжити роботу деяких вугільних ТЕС для заміщення дефіциту енергії в умовах зменшення росією експорту газу, Гебештрайт наголосив, що вугілля завдає більшої шкоди довкіллю, але в нинішніх умовах його використання в обмежених кількостях і в нетривалій перспективі є виправданим.

Водночас, за його словами, керівництво Німеччини виключило можливість «ренесансу атомної енергетики» - продовження експлуатації підготовлених до відключення АЕС. Зазначається, що це потребуватиме часу, а рішення має бути терміновим. «У короткостроковій перспективі це не допоможе», - послався речник німецького уряду на висновки експертів.

«На узбережжі Північного моря будуються LNG-термінали, прийнято закон про використання енергії вітру з метою ефективнішого впровадження відновлюваної енергетики. Це також забезпечує більшу незалежність», - зауважив Гебештрайт.

Своєю чергою прессекретар міністерства економіки Штефан Габріель Гауфе нагадав, що рішення продовжити використання деяких вугільних ТЕС є короткостроковим, розрахованим максимально до 2024 року. «Відмова від вугілля не є предметом обговорення», - підкреслив Гауфе.

Він повідомив, що у резерві є десять ТЕС на кам’яному вугіллі потужністю 4,3 гігавата і ще шість потужністю 1,6 гігавата, які можуть бути задіяні при потребі. Також у стані готовності - п'ять блоків ТЕС потужністю 1,9 гігавата.

Як повідомлялося, Німеччина планує до 31 грудня цього року зупинити три останні атомні електростанції. Відповідне рішення було схвалено у 2011 році. На цьому тлі уряд вирішив поки що не демонтувати і залишити напоготові вже зупинені вугільні електростанції на випадок, якщо росія припинить постачання газу. Минулого тижня рф скоротила до 40% експорт газу трубопроводом «Північний потік-2».

Може зацікавити

ОЕС України
Еволюція у всій своїй нещадності та красі