Компанія Nord Stream 2, яка будує російський газопровід «Північний потік-2», пригрозила судом Євросоюзу в зв’язку із новими газовими правилами.
Видання Politico опублікувало лист, відправлений виконавчим директором Nord Stream 2 Матіасом Варнігом президенту Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру. У листі нововведення газових директив названі дискримінаційними по відношенню до інвестора. Варніг просить не застосовувати ці правила щодо «Північного потоку-2», інакше йому доведеться подати до суду через «порушення міжнародного договору Європейським союзом».
Слід зазначити, відповідно до затвердженої газової директиви, російському «Газпрому» доведеться відмовитися від права власності на трубопровід на території ЄС, і відкрити можливість використання трубопроводу для третіх сторін. Це може мати великі економічні наслідки для Nord Stream 2. Передбачувані збитки компанія оцінює в мільйони євро.
Нагадаємо, 20 лютого комітет постійних представників Євросоюзу затвердив текст поправки до газової директиви ЄС, які вимагають, щоб морські трубопроводи підпорядковувалися тим же нормам, що і сухопутні: однієї компанії (мова йде в конкретному випадку про «Газпром») забороняється бути одночасно і продавцем газу і власником труби.
Країни Європейського союзу 8 лютого підтримали варіант поправок для європейської Газової директиви (частини Третього енергопакету), який запропонувала Німеччина і Франція.
Раніше голландська компанія Gasunie, яка є учасницею проекту газопроводу «Північний потік-2», підтримала ідею будівництва терміналу скрапленого природного газу (СПГ) у Німеччині. Посли США в ЄС, Данії та Німеччини опублікували звернення до офіційного Брюсселя, в якому європейців закликали відмовитися від енергетичної співпраці з країною-агресором в рамках газопроводу «Північний потік-2». Тим більше, що цей проект далекий від завершення.
13 країн Європейського Союзу з 28-ми підтримали ідею Румунії зі зміни загальноєвропейського законодавства, яке повинно ускладнити проникнення Росії на енергоринок Євросоюзу. Зокрема, поправки повинні перешкоджати створенню газопроводу «Північний потік-2».
Рада Європейського союзу в понеділок, 15 квітня, прийняла остаточне рішення з питання затвердження оновленої європейської газової директиви з урахуванням внесених поправок.
За темою:
Франція і Німеччина досягли компромісу щодо «Північного потоку-2» |
У Конгресі заявили про здатність США запропонувати Європі альтернативу енергетичним ресурсам з Росії |