10 вересня 2019 року за участю голови та членів НКРЕКП у Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбулося засідання з питання: «Про результати діяльності НКРЕКП з початку функціонування роздрібного та оптового ринку електроенергії та актуальні питання функціонування ринків природного газу та комунальних послуг, а також пропозиції щодо пріоритетних напрямків співробітництва».
«Основною метою Регулятора є створення конкурентних ринків. Вони мають бути зрозумілі для європейських партнерів – вони мають працювати за світовими практиками. Час не стоїть на місці, все змінюється і вдосконалюється. Аби не зменшувати динаміку трансформацій в Україні нам важливо слідкувати за змінами. Не менш важливо - перебувати в постійному діалозі з європейськими колегами і постійно обмінюватись досвідом», – зауважила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.
За підсумками роботи Регулятору вдалось:
- розблокувати процес видачі ліцензій;
- розблокувати алгоритм перерахування коштів;
- забезпечити умови для злагодженої підготовки до опалювального сезону;
- здійснити контроль за дотриманням ліцензійних умов;
- імплементувати вторинне законодавство відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії»;
- відкрити онлайн сервіси, зокрема, через центр надання адміністративних послуг, що дає можливість подати заяву на отримання ліцензії, подати звітність та взяти участь у засіданні Комісії онлайн.
Також на ринку природного газу запроваджено:
- добове балансування, режим митного складу та «шорт-холи»;
- тарифи на основі потужності на зберігання природного газу та для внутрішніх точок входу/виходу.
Затверджено план розвитку ГТС та ПСГ на 10 років, який визначає пріоритети розвитку системи. Основним з яких є розвиток ринку природного газу та безпека постачань. У цілому Комісією імплементовано вторинне законодавство на ринку природного газу, яке постійно удосконалюється.
«Комісія розраховує на підтримку парламенту, адже є певні законодавчі колізії, які потрібно врегульовувати. Основні пропозиції Регулятора до законодавчих змін це: функціонування незалежного Регулятора і функціонування ринків», – підсумувала Оксана Кривенко.