Голова Держенергоефективності представив стимули для використання відходів як палива, зокрема у цементній промисловості, під час VIІI Міжнародної конференції «UkrCemFor 2019»
Під час виступу на VIІI Міжнародній конференції «UkrCemFor 2019» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук пояснив, що в Україні енергетичну утилізацію сміття потрібно зробити економічно вигідним проектом, враховуючи такі важливі завдання:
- забезпечити енергетичну утилізацію твердих побутових відходів в екологічно безпечний спосіб у відповідності до європейських стандартів;
- налагодити систему адміністрування на муніципальному рівні;
- врегулювати питання використання SRF як потенційного джерела енергії;
- забезпечити контроль у сфері перероблення та захоронення відходів.
«Зокрема, пропонується ввести у законодавство поняття відновлювального палива з побутових відходів як альтернативного джерела енергії та окреслити основні вимоги щодо його використання, особливо екологічні», - зауважив С. Савчук.
Прийняття даних законодавчих змін:
- забезпечить визначення правового статусу палива, виробленого з побутових відходів як альтернативного джерела енергії.
- надасть можливість встановлення тарифу на теплову енергію, вироблену з побутових відходів на рівні 90% від середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з газу. Це, у свою чергу, буде додатковою гарантією бізнесу щодо повернення вкладених у проект інвестицій.
Загалом, впровадження зазначеної законодавчої ініціативи дозволить досягти цілей Національної стратегії управління відходами до 2030 р, зокрема:
- скоротити обсяг захоронення твердих побутових відходів (ТПВ) до 30%,
- отримати 50% перероблення ТПВ;
- досягти рівня 10% енергетичної утилізації ТПВ;
- забезпечити гарантований ринок збуту для ввідновлювального палива зі сміття (RDF/SRF);
- зменшити залежність від імпорту енергоресурсів;
- скоротити обсяг захоронення;
- збільшити кількість нових робочих місць.