В червні в Києві зберуться понад 400 професіоналів-енергетиків південно-східного регіону Міжнародної ради з великих електричних систем CIGRÉ для обговорення перспектив модернізації та розвитку енергетики
12-13 червня 2018 року в Києві відбудеться ІІ Регіональна конференція SEERC 2018: енергетична безпека та інновації, організатором якої є Міжнародна рада з великих електричних систем CIGRÉ в Україні.
Метою конференції є продуктивний діалог між всіма стейкхолдерами ринку енергетики: представниками енергогенеруючих та енергорозподільчих компаній, виробників енергетичного обладнання та послуг, розробників інновацій і новітніх енергосистем, української влади та міжнародної енергетичної спільноти, а також усіх, кого цікавлять питання формування і розвитку ринку електроенергетики.
Нова енергетична Стратегія України до 2035 року визначає стратегічні напрямки та умови подальшого функціонування та розвитку енергосистеми України на шляху до її інтеграції в об’єднану європейську енергетичну систему, зокрема впровадженню сучасних конкурентних на світовому ринку наукових розробок систем та обладнання. Наразі вже успішно функціонують інноваційні інфраструктурні проекти, впроваджено зміни щодо управління енергоресурсами – протягом 2017 року було затверджено 4 закони, що регулюють енергоефективність України. Тому надзвичайно важливими є можливість обміну досвідом між українськими учасниками енергетичного ринку та іншими експертами, а також обговорення найшвидших і ефективних шляхів євроінтеграції української енергосистеми.
Що означає енергетична євроінтеграція для України?
- Свідоме енергоефективне суспільство
- Незалежність паливно-енергетичного комплексу
- Впровадження сучасної системи управління
- Зростання інвестиційної привабливості енергетичного сектору України
Серед питань до обговорення:
- Бачення майбутнього Центрального та Південно-Східного енергетичного ринку
- Питання обліку електроенергії в регіоні
- Питання торгівлі електроенергією
- Нові з’єднання між енергосистемами (повітряні лінії та кабелі, підводні кабелі, високовольтні лінії постійного струму)
- Вплив попиту на електроенергію на стан ринку
- Приклади відключень енергосистеми (льодові шторми, затоплення та ураганний вітер, кібератаки, основні операційні помилки, фізичні атаки, пожежі, землетруси)
- Керування проблемами стійкості з урахуванням нових кодів мережі, підготовчих програм, прикладів результативної практики
- Проекти Мікро та Розумних мереж
- Нові бізнес-моделі
- та багато інших
В рамках конференції пройде тематична виставка, а також академічний та студентський форуми.
Довідка
Міжнародна рада з великих електричних систем CIGRÉ - це громадська організація, що відає технічними, економічними, організаційними питаннями в галузі електроенергетики, а також проблемами охорони навколишнього природного середовища. Її основним завданням є обмін технічними знаннями та інформацією між інженерним персоналом і технічними фахівцями всіх країн у галузі генерації і передачі електроенергії на високій напрузі. CIGRE була створена в 1921 році і близько 100 років об'єднує інженерів і фахівців, які представляють електроенергетику та електротехніку багатьох країн світу. В даний час асоціація включає близько 1000 колективних та понад 10 000 індивідуальних членів з 90 країн світу.
SEERC - Регіональна рада членів CIGRE країн південно-східної Європи, до яких входить поряд із Україною Австрія, Боснія і Герцеговина, Греція, Італія, Косово, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Хорватія, Чехія, Чорногорія .
Захід проходить за підтримки: Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НКРЕКП України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Київської міської державної адміністрації.
Генеральний партнер заходу - Національна енергетична компанія «Укренерго».
Партнери – найбільша гідрогенеруюча компанія ПрАТ «Укргідроенерго», Національна атомна енергетична компанія «НАЕК Енергоатом», енергогенеруючі компанії Донбасенерго та ДТЕК, універсальна проектна і монтажна-налагоджувальна організація "НТК ЕНПАСЕЛЕКТРО", найпотужніші європейські постачальники енергетичного обладнання та технологій, серед яких відомі General Electric, АВВ, Запоріжжятрансформатор,
Генеральний інформаційний партнер заходу – РБК Україна
Інформаційні партнери заходу: American Chamber of Commerce in Ukraine, НТЦ "Психея" (часопис TerminaL), Українська енергетика UA-Energy, Всеукраїнська Енергетична Асамблея (ВЕА), Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА), Європейська Бізнес Асоціація,видання «Екологія Підприємства», видання «Энергобізнес», видання «Україна Електро», портал Mind. ua
Event-провайдер - компанія Event Envoy.