Позиція Укренерго щодо заяви Міненерговугілля

UkrenergoДП «НЕК «Укренерго» офіційно повідомляє про свідоме перешкоджання корпоратизації компанії та процесу впровадження ринку електричної енергії в державі з боку Комісії з реорганізації ДП «НЕК «Укренерго» Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Так, комісія не склала акт оцінки майна та не передала на подальше затвердження до Міністерства та ФДМУ у встановлений законодавством термін до 12 жовтня 2018 року. Сьогоднішнім рішенням комісії визначено нову дату проведення інвентаризації 31 жовтня. Це фактично означає перезапуск процесу корпоратизації. На цій підставі оприлюднено рішення передати управління справами ДП «НЕК «Укренерго» Комісії, а повноваження щодо управління  поточною діяльністю делегувати голові Комісії — заступнику міністра Михайлу Близнюку.

Відповідально зазначимо, що ДП «НЕК «Укренерго» виконало всі законодавчі та методичні вимоги щодо корпоратизації підприємства. Зокрема, проведена повна інвентаризація та оцінка майна компанії незалежним оцінювачем, отримано позитивну рецензію ФДМУ на оцінку, проведено аудит передавального балансу. У терміни, визначені законодавством, уся інформація була передана на розгляд та затвердження Комісії з пропозиціями щодо обговорення та надання додаткового обсягу інформації. Істотних зауважень, окрім запитів додаткової інформації, на які в стислі терміни були надані відповіді, з боку членів та голови Комісії Укренерго не отримало.

Паралельно з наданням усієї документації майнової оцінки, підтвердженою аудиторською перевіркою, Укренерго провело консультації з фахівцями Фонду держмайна України, підтвердивши правильність своїх дій.

Зважаючи на порушення термінів погодження документації майнової оцінки, зволікання із затвердженням ключових документів в ході корпоратизації компанії, Укренерго має сумніви в неупередженості комісії щодо процесу реорганізації держпідприємства. Перехід функції управління поточною діяльністю до голови Комісії Михайла Близнюка Укренерго вважає необґрунтованим та безпідставним.

Укренерго звертається до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з проханням втрутитися в ситуацію та забезпечити стабільну роботу держкомпанії, яка є одним з прикладів ефективної реформи корпоративного управління підприємств державного сектору. Саме це зазначено у звіті «Антикорупційні реформи в Україні: запобігання та переслідування корупції у державних підприємствах» Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), опублікованого в червні 2018 р.

Велике занепокоєння викликає можлива реакція нинішніх та потенційних інвесторів Укренерго. З 2015 року і до сьогодні інвестовано компанією у модернізацію енергосистеми згідно зі стандартами ENTSO-E власних і залучених коштів понад 13 млрд грн. У 2019-2021 рр. очікуються інвестиції у розмірі не менше 20 млрд грн.

Партнери Укренерго — це провідні світові фінансові установи (ЄББР, ЄІБ, МБРР, KfW та ін.) та оператори європейського ринку електроенергетики. Будь-яка нестабільність чи невиконання зобов’язань держави перед інвестиційним європейським співтовариством може стати суттєвою перешкодою реформуванню електроенергетики згідно з Енергетичною стратегією України та негативно вплине на репутацію енергетичної галузі й держави в цілому.

Також на сьогодні не призначено членів наглядової ради Укренерго, не погоджено умови їхніх контрактів, незважаючи на відповідне рішення Кабінету Міністрів України від 3 жовтня цього року.

Також  слід зазначити, що початок повноцінної роботи наглядової ради та корпоратизація Укренерго — ключові умови отримання Україною макрофінансової допомоги з боку ЄС.

Укренерго

Може зацікавити

Юрій Саква про ринок електроенергії