Щодо змін у ЗУ «Про ринок електричної енергії»

Верховною Радою прийнято за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії»

Законопроєктом №3199 пропонується:

надати Кабінету Міністрів України можливість встановлювати для підприємств зазначених у п. 6 ч. 2 ст. 66 Закону України «Про ринок електричної енергії» обов’язковий продаж на постійній основі визначеного обсягу електричної енергії за довгостроковими (не менш, ніж п’ять років) двосторонніми договорами на спеціальних електронних аукціонах виключно кінцевим споживачам які:

1) мають на меті створення нових та наступну експлуатацію об’єктів, сукупна проєктна потужність електроустановок яких складає 100 МВт та вище;

2) умови споживання таких об’єктів відрізняються сталим споживанням, прогнозованістю та мінімальним ризиком небалансу;

3) господарська діяльність таких підприємств (основний виробничий процес) не пов’язаний з викидами парникових газів.

Проєктом також пропонується надати виробникам електричної енергії - державним підприємствам, а також господарським товариствам, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків та більше, господарським товариствам, у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) належать іншим господарським товариствам, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірнім підприємствам, представництвам та філіям таких підприємств і товариств можливість здійснювати продаж електричної енергії за договорами експорту електричної енергії без проведення аукціону.

Законопроектом пропонується виключити положення, за яким «максимальний строк дії двосторонніх договорів, укладених з дати початку дії нового ринку електричної енергії до 31 грудня 2020 року, не може перевищувати одного року, крім договорів з виробниками електричної енергії за «зеленим» тарифом» тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Інф. Верховної Ради України

Може зацікавити

 Фінансовий результат від діяльності державних підприємств на ринку електричної енергії в якісних оцінках
Новини від Енергоатома