Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики

Круглий стіл «Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики»Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки 16 липня провів круглий стіл на тему: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики".

Відкрив засідання в.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, незважаючи на сумніви щодо готовності учасників ринку і дискусії щодо термінів запуску, оптовий ринок електричної енергії запрацював в Україні з 1 липня 2019 року і таким чином країна виконала свої міжнародні зобов’язання.

За його словами, Комітет зібрав круглий стіл щоб підбити підсумки роботи протягом перших 14 днів та, у разі необхідності, внести корективи у процес формування ринку.

У ході круглого столу виступили представники: Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Уряду, Міненерговугілля, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Представництва Європейської Комісії в Україні, проекту Енергетичної Безпеки Агентства США з міжнародного розвитку в Україні (USAID), Представник Президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус, керівники генеруючих, постачальних компаній, великих споживачів електричної енергії та інших зацікавлених сторін.

Учасники заходу відзначали, що запуск оптового ринку електричної енергії був успішним і є важливим позитивним кроком у реформуванні української економіки, формуванні ринкової ціни на електричну енергію. Окрім того, він відбувся без великих збоїв та пройшов практично непомітно для споживчого ринку.

Однак, за словами виступаючих, вже перші тижні роботи оптового ринку електроенергії виявили ряд недоліків і проблем, які необхідно усувати, зокрема, і шляхом внесення змін до діючого законодавства, напрацювання нових постанов Уряду та інших нормативних актів…

"Сьогодні ще рано робити висновки. Перші висновки ми зможемо робити тільки за підсумками серпня, коли будуть виставлені усі платіжки», - сказав в.о. голови профільного Комітету. О.Домбровський також наголосив: «Мета запровадження оптового ринку електричної енергії - максимально можлива прозора конкуренція, яка має призвести до зниження ціни на електроенергію і зробити продукцію її споживачів більш конкурентоспроможною на зовнішніх ринках".

Верховна Рада України

 

Може зацікавити

Чистий фінансовий результат в динаміці, як маркер «всього»
Про імпорт, експорт та до чого тут графіки погодинних вимкнень