НЕК «Укренерго» успішно здійснила дебютний випуск п’ятирічних зелених єврооблігацій сталого розвитку (Green and Sustainability-linked bonds) на суму 825 мільйонів доларів США з дохідністю 6,875%.
Під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що свідчить про значну зацікавленість міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії.
Єврооблігації НЕК «Укренерго» є найбільшим випуском єврооблігацій українськими несуверенними емітентами за весь період, а також найбільшим випуском зелених єврооблігацій емітентами з України та СНД. Окрім цього, дані єврооблігації є першим одночасно «зеленим» інструментом та інструментом «сталого розвитку» від емітентів в Україні та є одним з лише декількох випусків, які поєднують обидва ці елементи, що коли-небудь проводились на міжнародних ринках капіталу у всьому світі.
Єврооблігації мають безумовну та безповоротну державну гарантію України. Кредитний рейтинг випуску був прирівняний рейтинговими агентствами Moody’s та Fitch до суверенного кредитного рейтингу України.
Сума, що дорівнює чистій сумі залучених коштів від трансакції, буде використана для фінансування або рефінансування відповідних «зелених» проєктів, як описано у Фреймворку щодо зелених облігацій сталого розвитку [Green and Sustainability-Linked Bond Framework] Укренерго. Переважно, сума коштів від випуску буде використана для погашення заборгованості перед ДП «Гарантований покупець», а будь-які кошти, що залишаться після погашення даного боргу, будуть використані для фінансування або рефінансування інших прийнятних «зелених» проєктів. Фреймворк щодо зелених облігацій сталого розвитку, а також висновок незалежної сторони щодо фреймворку [Second Party Opinion], виданий компанією Sustainalytics, знаходяться на сайті Укренерго.
«Сьогодні – важливий момент в історії Укренерго. Нам вдалося здійснити знакову трансакцію з випуску єврооблігацій з інноваційною Green та Sustainability-Linked структурою на світових ринках капіталу, яка також стає вагомим орієнтиром для інших українських емітентів. Що ще важливіше, угода представляє собою визначний крок до вирішення дисбалансів на українському ринку електроенергетики відповідно до зобов’язань України перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел», – прокоментував угоду голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
У межах трансакції Rothschild & Cie та FinPoint виступили фінансовими радниками та радниками щодо сталого розвитку НЕК «Укренерго». BNP Paribas, Deutsche Bank і Goldman Sachs International виступили як спільні лід-менеджери і букранери, а також спільні агенти з ESG структурування трансакції. АТ «Укрексімбанк» виконував функції ко-менеджера.
Розрахунки за єврооблігаціями очікуються 9 листопада 2021 року.
За темою:
ЄБРР придбає «зелені» облігації НЕК «Укренерго» на суму 75 млн доларів |
Укренерго отримало державні гарантії для випуску облігацій для погашення боргів за «зеленим» тарифом |