Цифри та тенденції
КУПІВЛЯ:
3 036 тис. МВт·год електроенергії у виробників електроенергії за «зеленим» тарифом;
10 179 тис. МВт·год електроенергії, виробленої на атомних та гідроелектростанціях в ОЕС України для забезпечення потреб населення.
ПРОДАЖ:
9 996 тис. МВт·год – постачальникам універсальних послуг (ПУП) для забезпечення потреб населення в ОЕС України та Бурштинському острові;
1 646 тис. МВт·год – на організованих ринках;
1 227 тис. МВт·год – на біржі за двосторонніми договорами.
ОПЛАТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:
виробникам за «зеленим» тарифом, що входять до складу балансуючої групи гарантованого покупця – 11,5 млрд грн;
ДП НАЕК «Енергоатом» та «Укргідроенерго» – 239 млн грн.
ТЕНДЕНЦІЇ
Демонструють зростання обсяги електроенергії, які Гарантований покупець купує у виробників за «зеленим» тарифом: + 755 тис. МВт·год у порівнянні з першим кварталом і + 50 тис. МВт·год відносно аналогічного періоду минулого року.
Своєю чергою обсяг електроенергії, придбаний для потреб населення, знизився: - 793 тис. МВт·год від минулого звітного кварталу та - 308 тис. МВт·год порівняно з II кварталом 2020 року.
Сталими залишаються обсяги електроенергії, які Гарантований покупець реалізує на організованих ринках — «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому (ВДР): на 11 тис. МВт·год більше, ніж у першому кварталі року.
При цьому, найяскравішим трендом є зростання обсягів електроенергії з відновлювальних джерел (ВДЕ), проданої за двосторонніми договорами – на понад як 40 %. Якщо у перші три місяці року підприємство уклало біржові контракти на продаж 864 тис. МВт·год «зеленої» електроенергії, то у наступні три – вже на 1 227 тис. МВт·год.
Збільшення обсягів форвардних контрактів відповідає як загальноєвропейській практиці, так і довгостроковій торгівельній стратегії підприємства. Це дозволяє гарантовано продати електроенергію, мінімізуючи небаланси, та отримати фіксовану ціну товару на визначений період.