Процедура приєднання газотурбінних або газопоршневих установок до ГРМ

Процедура приєднання газотурбінних або газопоршневих установок до ГРМ

НКРЕКП прийнято рішення, яким забезпечується спрощення процедури приєднання до газорозподільних систем газотурбінних або газопоршневих установок, у тому числі когенераційних установок. Таке рішення було прийнято на засіданні Комісії 30 квітня 2024 року.

Вказані зміни спрямовані на скорочення термінів надання послуги приєднання та зменшення кількості документів для отримання послуги приєднання до газорозподільних систем газотурбінних або газопоршневих установок, у тому числі когенераційних установок, з метою провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

Прийняття даної постанови – вимога часу та є особливо актуальним зважаючи на постійні атаки російської федерації на об’єкти енергетичної інфраструктури. Прийняте рішення є кроком для диверсифікації джерел виробництва електричної енергії та забезпечує покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України, що є вкрай важливим для тих областей та міст нашої країни, які знаходяться в безпосередній близькості до зони бойових дій.

«Це важливе рішення для реалізації енергетичної безпеки України. Регулятор повинен створити максимально сприятливі умови для швидкого приєднання генерації, в тому числі й когенерації та газопоршневих установок. Це рішення дозволить інвесторам та іншим зацікавленим особам спростити умови приєднання до мереж газорозподільної  системи», - наголосив профільний Член НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час розгляду цього питання на засіданні Комісії.

НКРЕКП

Може зацікавити

Порядок розподілу електроенергії для споживачів