Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз»

Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз»

Консорціумом у складі компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. та EDF Trading Limited підготовлено концептуальну записку та техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства щодо пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз».

На засіданні робочої групи з реалізації Проекту, яку утворено наказом Міненерговугілля від 17.10.2016 № 660, схвалено висновок за результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства Проекту, який надіслано Мінекономрозвитку для погодження. Також проведено засідання секції «Електроенергетика» Науково-технічної ради Міненерговугілля, під час якого схвалено схему підключення блоку № 2 Хмельницької АЕС до європейської енергосистеми.

Реалізація Проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» передбачає:

  • інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою ENTSO-E;
  • розвиток інфраструктури міждержавних електричних мереж;
  • організацію видачі потужності енергоблоку №2 Хмельницької АЕС для передачі електричної енергії країнам ЄС;
  • залучення коштів, отриманих від експорту електричної енергії, яка виробляється блоком № 2 ХАЕС в країни ЄС, для фінансування будівництва енергоблоків № 3 і 4 ХАЕС.

Слід відзначити, що даний Проект є першим проектом державно-приватного партнерства, який передбачає інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою.

Міненерговугілля

За темою:

Інтеграція до ENTSO-E

Укренерго підписала угоду про умови об’єднання ОЕС України з ENTSO-E

Може зацікавити

Про поточний стан, умови та режим функціонування енергетичної системи