Зміни до Регламенту аукціонів з продажу електроенергії на ТБ «УЕБ»

Українська енергетична біржаАукціонний комітет вніс зміни до Регламенту організації та проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа».

Цей регламент визначає процедура взаємодії між організатором аукціону та його учасником, зокрема,  послідовність дій, строки,  порядок, форму їх вчинення під час організації та проведення аукціонів.

Аукціонний комітет впровадив низку ініціатив, які спрямовані на підвищення конкуренції та унеможливлення зловживань під час продажу електричної енергії.

  • По-перше, Регламент аукціону доповнено вимогою, що розмір пакету лотів, запропонований продавцем, не може перевищувати 20% від загальної кількості лотів, виставлених на продаж у рамках однієї торгової сесії, проте не більше 50 лотів (50 МВт).
    До цих змін, продавці могли об’єднувати лоти в пакети без обмежень їх розміру, що призводило до зниження конкуренції під час таких торгових сесій.
  • По-друге, запроваджено принцип максимальної цінової вигоди. Фактично продавець вже не зможе відмовитись від розгляду пропозиції того учасника, який запропонував вищу ціну (в розрахунку на 1 МВт·год), у порівнянні із пропозиціями інших покупців.
    Ще донедавна у продавців (державних енергогенеруючих компаній) така можливість існувала, що створювало ризики для маніпуляцій під час продажу електричної енергії. Принцип максимальної цінової вигоди дозволить гарантувати, що покупець навіть з невеликою за обсягом заявкою може стати переможцем аукціону, якщо його цінова пропозиція буде кращою за інші.
  • По-третє, розробленою Міненерго постановою Уряду від 03.03.2021 № 182 скасовано зобов’язання ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснювати продаж до 5 відсотків помісячного прогнозного обсягу відпуску електричної енергії на атомних електростанціях за двосторонніми договорами на спеціальних сесіях електронних аукціонів. Це дозволить збільшити обсяг електричної енергії, який підприємство зможе реалізувати на ринку, в тому числі на електронних аукціонах за двосторонніми договорами без додаткових обмежень конкуренції.

Наразі опрацьовується питання оптимізації гарантійного забезпечення для учасників, що потенційно дозволить посилити конкуренцію на ринку двосторонніх договорів та ефективність продажу електричної енергії енергогенеруючими підприємствами державної форми власності.

Міненерго

Може зацікавити

Юрій Саква про ринок електроенергії
Юрій Саква про ринок електроенергії