Кабінет міністрів на засіданні 29 грудня схвалив із одноденним доопрацюванням концепцію державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року, передає Енергореформа.
Програма передбачає забезпечення 100% українських АЕС ураном власного видобутку, починаючи з 2027 року.
Уряд відповідним розпорядженням також доручив Міненерго розробити відповідну держпрограму упродовж 6-місячного терміну. У пояснювальній записці до проекту концепції зазначено, що першорядним завданням держпрограми стане збільшення обсягів виробництва урану та зниження витрат на його виробництво за рахунок освоєння Новокостянтинівського та Апрельського родовищ.
Очікується, що це дозволить із 2027 року забезпечити на 100% потреби вітчизняних АЕС в урані.
Концепція також передбачає підтримку існуючих потужностей держпідприємства "Східний ГЗК" ("СхідГЗК") з видобутку уранової руди, зокрема забезпечення експлуатації Смолінської шахти до 2023 року та Інгульської шахти – до 2028 року.
2023 року також передбачається виведення з експлуатації Ватутінського родовища уранових руд внаслідок вичерпання його запасів.
У даний час "Східний ГЗК" забезпечує виробництво уранового концентрату обсягом до 40% потреби українських АЕС, щорічна потреба в якому оцінюється в 2,4 тис. тонн.
Фінансування державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року планується здійснювати за рахунок коштів держбюджету, власні кошти підприємств атомно-промислового комплексу, а також залучених інвестицій.
У період із січня 2005 по вересень 2021-го індикатори цін на уран у довгостроковому сегменті ринку коливалися від $67,59 до $246,98 за кілограм.