Реалізація вимог Національного плану скорочення викидів

Врахування європейського досвіду – необхідна передумова реалізації Національного плану скорочення викидів

18 лютого 2020 року Громадська спілка «Всеукраїнська Енергетична Асамблея» провела робочу нараду, на якій розглядалися рекомендації щодо реалізації вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (Національний план) за результатами аналізу європейського досвіду скорочення викидів.

Національний план був прийнятий 8 листопада 2017 р. відповідною постановою Уряду, а Міністерство енергетики визначено координатором його виконання. Він був розроблений на виконання зобов’язань України перед Енергетичним Співтовариством (директива ЄС 2001/80/ЄС) та має на меті поступове скорочення викидів діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу від великих спалювальних установок (номінальною тепловою потужністю 50 МВт і більше) до 31 грудня 2033 року.

Національний план містить наміри України як члена Енергетичного Співтовариства суттєво скоротити викиди від існуючих великих спалювальних установок (наразі в Україні функціонують 223 таких установок). План передбачає щорічне подання на розгляд Секретаріату Енергетичного Співтовариства звітів про виконання Національного плану скорочення викидів.

Зокрема, під час наради представник Інституту економіки та прогнозування НАН України О. Дячук доповів про результати наукового дослідження на тему: «Економічно обґрунтований підхід до запровадження Національного плану скорочення викидів в Україні на підставі досвіду скорочення викидів забруднюючих речовин великими спалювальними установками в Європі», а також презентував Рекомендації та Резюме заключного аналітичного звіту.

Крім того, міжнародний експерт К. Рогульський оприлюднив презентацію щодо фінансових інструментів реалізації Національного плану скорочення викидів як ключової умови його виконання.

За підсумками наради присутні погодились з необхідністю врахування європейського досвіду при реалізації Національного плану скорочення викидів та прийняли рішення надіслати Звіт про проведення згаданого наукового дослідження разом з відповідними висновками, рекомендаціями та пропозиціями на адресу Мінекоенерго, НКРЕКП, НЕК «Укренерго» та Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

 

За темою:

Економічно-обґрунтований підхід до запровадження Національного плану скорочення викидів в Україні

Може зацікавити